Bitlis'in Tatvan ilçesinde helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ile birlikte 10 askerin naaşı Elazığ'a getirildi.

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere dün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmişti. Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile yapılan arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmişti.

 

 

ŞEHİTLERİMİZ GECE SAATLERİNDE ELAZIĞ’A UĞURLANDI

Söz konusu kaza neticesinde helikopterde bulunan Korgeneral Osman Erbaş, Topçu Kd.Çvş. Nazmi Yılmaz, İsth.Alb.Şentürk Aydınyer, Bkm.Yzb.Salih Sarıoğlu, Bkm.Asb.Kd.Bçvş.Mehmet Demir, Mu.Asb.Kd.Üçvş.Ömer Umulu, Kr.Plt.Yzb.Tayfun Kureş, Kr.Plt.Yzb.Gökhan Uysal, Tekns.Kd.Çvş.Şükrü Karadirek ve P.Uzm.Çvş.Tolga Demirci şehit olurken Binbaşı Alptekin Köprülü ve Yüzbaşı Ender Uzunçakmak da yaralandı. Yaralıların tedavisi devam ederken, şehitlerin naaşları da bugün sabaha karşı ambulanslarla Elazığ'a getirildi.

 

 

ELAZIĞ’DA TÖREN YAPILACAK

Şehitlerimizin naaşları Fethi Sekin Şehir hastanesine ambulanslarla getirildi. Şehitleri Elazığ’da yapılacak olan törenin ardından hava yolu ile Ankara’ya uğurlanacak. Şehitlerimiz Ankara’da yapılacak törenin ardından memleketlerinde toprağa verilecek.