• Dolar
  7.3213
 • Euro
  8.6163
 • G. Altın
  456.52
 • T. Altın
  3090.0

5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde terör örgütü PKK'lı teröristlerin adliyeye yönelik saldırısını önleyerek kahramanca mücadele edip şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in memleketi Elazığ’ın Baskil ilçesinde yapımına başlanan ancak müteahhit firmanın ücret ödenmediği için yarım bıraktığı külliye konusu Elazığ’ın gündemine oturdu.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Şehitimiz Fethi Sekin’in kabrini ziyareti sırasında karşılaştığı Külliyenin durumunu yerinde görmesiyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’na telefon açmış, ve Başkan Tunç Soyer’e  durumu izah ederek yapımına destek istemişti. CHP’li Belediye Başkanı’nın da külliyenin yapımını üstlendiği açıklanmıştı.

Hemen ardından Elazığ kamuoyunda tepkiler gelmeye başladı..

“ELAZIĞ’DA Kİ GURURUMUZ ŞEHİT FETHİ SEKİN’İN KÜLLİYESİ’Nİ İZMİR’DEN BİRİ Mİ YAPTIRACAK?” tepkiler aslında tam da bu yüzdendi…

Elazığ Kamuoyunu günlerdir meşgul eden bu durum ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver’in açıklamasının ardından,  bu gibi konularda hassaslığıyla bilinen  Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da hemen konuya el atarak Külliyenin yapımını Elazığ Belediyesi’nin üstlendiğini açıkladı.

Ardından bu söylemlere tekraren cevap olarak CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da çok sert açıklamalarda bulunmasının ardından,  “KÜLLİYE” durumu karşılıklı dövüş haline geldi.

Açıklamalara bir bir baktığımızda aslında yıkıcı olmak yerine birlik beraberlik halinde olunması Külliye’nin yapımını daha da hızlandırmaz mı?

Türkiye’de,  böylesi hassas bir konuyla Elazığ’ın bu denli gündeme gelmesi ne kadar doğru?

Halen daha toplumun her kesiminden tepki açıklamaları gelmeye devam ettikçe Külliye yılan hikayesi olmadan çabucak siyasi parti ve kişi gözetmeksizin Elazığ’da her zaman olduğu gibi birlik beraberlik içinde bu külliyenin yapımına bir an önce başlanılması daha doğru olmaz mı?

Birbirine karşılıklı olarak neredeyse bel altı vurmalara kadar inen açıklamalar, Şehitimiz Fethi Sekin’e saygısızlık olmuyor mu?

Elazığımızın gururu Şehidimiz Fethi Sekin, Elazığlıların ve Türk milletinin, Tüm Türkiye’nin şehitidir!

Hiç kimse bunun üzerinden siyaset ve partizanlık yapmaması gerekmektedir.

Son olarak Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, külliyenin yapımını üstlenmiş olsa da;

Umudumuz,

karşılıklı polemikler yerine, birlik ve beraberlik içinde  herkesin katkı sağlayarak bu külliyenin bir an önce yapımına başlanıp çabucak bitmesi yönündedir ki zaten Elazığ’a yakışan da bu değil midir!..