• Dolar
  5.7961
 • Euro
  6.4141
 • G. Altın
  272.41
 • T. Altın
  1838.2

Elazığ AK Parti İl Teşkilatı tarafından, bayramlaşma programı düzenlendi.

Elazığ AK Parti İl Teşkilatı tarafından bu yıl da bayramlaşma programı düzenlendi. Programa AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Zülfü Demirbağ, Zülfü Tolga Ağar, Sermin Balık, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze’nin yanı sıra partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Bayramlaşma programında konuşan AK Parti Elazığ Milletvekiili Tolga Ağar,

“Kurban bayramı, hepimizin manevi duygularının en üst safhaya çıktığı iki bayramımızdan bir tanesi. Öncelikle hacda olan bütün vatandaşlarımıza ve hemşehrilerimize hayırlı olsun diyorum. İnşallah hepsi sağ salim hac görevini yerine getirdikten sonra ülkemize dönerler. Tüm bayram boyunca, trafikte özellikle hafta sonu geri dönecek olan şoför arkadaşlarımızdan, araba kullanacak olanlardan en büyük ricamız; uykularını alarak yola çıkmaları ve dikkatli olmaları. Bizler, bayramlarda hemşehrilerimizle beraber olurken, evlerimizde çocuklarımızla beraber olurken, Kolluk kuvvetleri, jandarma ve polisler görev başında oluyor. Onların bayramlarını kutluyorum. Çocuklarından uzak kaldıkları için bize haklarını helal etmelerini istiyorum. Allah hepsinden razı olsun. Onlar sayesinde ağız tadıyla, güvenli bir bayram geçiriyoruz. Başta Elazığlı hemşehrilerimiz olmak üzere bütün vatandaşlarımıza hayırlı bayramlar diliyorum” dedi.

 

 

Bayramın ilk günü sabah namazıyla birlikte bayramlaşma programlarına başladıklarını söyleyen AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut,

“Önce İzzetpaşa Camii’nde hemşehrilerimiz ile bayramlaştık. Daha sonra Valilik’teki resmi bayramlaşma ve onun akabinde ulaşabildiğimiz, gidebildiğimiz tüm noktalara ulaşmaya çalıştık. Bugün de gittiğimiz yerler, çok güzel ve sıcak ortamlardı. Gerçekten bayramları bayram gibi yaşamak lazım. Bayramları, amacına uygun yaşamak lazım. Bayramlar aynı zamanda küskünlükler ve kırgınlıkların ardından barışabilmek için bir fırsat. Siyasi kırgınlıkların da telafi edilebilmesi için fevkalade bir zaman. Bizler bir siyasi partiden seçiliyoruz ama seçildikten sonra Elazığ’ın milletvekiliyiz. Bu nedenle siyasi kırgınlıkların da arkada bırakılması için önemli bir fırsat bu. Elazığlı hemşehrilerimizin ve bu ülkedeki bütün kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını diliyor, bayramlarını kutluyorum” şeklinde konuştu.

 

 

“Öncelikle tüm hemşehrilerimin mübarek bayramını kutluyorum” diyerek söze başlayan AK Parti Milletvekili Sermin Balık,

“Kurban bayramı Müslümanlar için en önemli bayramlardan biri. İnsanların kötülüklerden, günahlardan arındığı, nefsini terbiye ettiği bir bayram. Dolayısıyla bizim de ona göre davranmamız lazım. Özellikle kırgınlıkları, kızgınlıkları bir kenara bırakarak, öncelikle birbirimize, devletimize, bayrağımıza, ananelerimize ve geleneklerimize sahip çıktığımız bir bayram olmasını diliyorum. Biz teşkilat olarak birbirine bağlı ve uyumlu bir teşkilatız. En büyük sevdamız ise hiç şüphesiz ki, Türkiye ve Cumhubaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Elbette ki, üzerimizde pek çok oyunlar oynandı. Şimdi ekonomik bir baskı altındayız. Ancak şu bilinsin ki; 2001’de AK Parti iktidara geldiğinde, memurunun, işçisinin, emeklisinin maaşını ödeyemeyen bir ülkeyken, IMF’den aldığı borçla ancak devlet dairelerini idare edebilen bir ülkeyken, hastanelerde hastaların rehin kaldığı, cenazelerimizin bile alınamadığı, öğrencilerin parasızlıktan okuyamadığı günlerden, neredeyse her ilçede hastanelerimizin olduğu, doktor hizmetinin en üst seviyede olduğu, eğitimde çok üst düzeyde olduğumuz bir sürece geldik. AK Parti olarak, çok büyük hizmetler yaptık, çok büyük projelere imza attık. Allah’ın izniyle yine bu ekonomik süreci atlatıp, 2023 hedeflerimize doğru koşmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Bayramların birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşmanın olduğu özel günler olduğunu vurgulayan AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ,

“Kurban bayramı, kesilen kurbanlarla ve hac vazifesinin yerine getirilmesiyle çok daha büyük ehemmiyet kazanan bir bayram. Cenab-ı Allah’tan niyazımız, kardeşlik ve dostluk içerisinde daha nice güzel bayramları idrak edebilmeyi nasip etmesi. Bugün Kovancılar, Palu ve Karakoçan ilçelerini ziyaret ettik. Hemşehrilerimiz bizi çok sıcak karşıladılar, çok memnun olduk. Sosyal medyada ülkede bir huzursuzluk belirtisi verilmeye çalışılıyor ama Allah’a şükür milletimiz her şeyin farkında. Son bir iki senedir, Gezi olayları, Kobani, 17-15 Aralık muhtıraları ve son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimiyle başarılı olamayan dış güçler, bu kez ekonomiden ciddi bir sıkıntıya sokmaya çalışıyorlar. Faizlerin düşmesi gibi unsurlar, ekonominin istikrarlı bir şekilde iyileşeceğini gösteriyor. Biz millet olarak birçok badireye göğüs gerdik. Bu dönemden de inşallah yüzümüzün akıyla çıkacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

Bayramlaşma prgoramlarının devam edeceğini belirten AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze,

“Tüm hemşehrilerimin bayramını tebrik ediyorum. Hac vazifesi nedeniyle Kabe’de bulunan tüm hemşehrilerimin hac ibadetlerinin makbul olmasını diliyorum. Bugün parti teşkilat mensuplarımızla ve vatandaşlarımızla bayramlaşma merasimimizi gerçekleştirdik. Bayramlaşma programlarında sadece teşkilat mensubu kardeşlerimizle değil, vatandalarımızla ve Elazığlı hemşehrilerimizle de bir araya geliyoruz. Bayramlar izin için, yoğun manevi atmosferin hakim olduğu günler. Birlik ve beraberliğin olması gerektiğini bir kez daha bayramlar vesilesiyle hatırlıyoruz” diye konuştu.