İzmir’de meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde enkaz altında kalan hemşehrimiz Ali Çağın Kaygusuz’dan üzücü haber geldi.

İzmir’in Bayraklı İlçesinde bulunan 8 katlı Emrah Apartmanı'nın  4. Katında oturan ve binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalan Kaygusuz’dan acı haber geldi.

Çalışmaların devam ettiği Emrah Apartmanı'nında ekiplerin 5. Kata kadar bir koridor açtığı Kaygusuz'un bazı özel eşyalarına ulaşıldığı öğrenilmişti. Çalışmaların hala devam ettiği Emrah Apartmanı'nda Kaygusuz'un cansız bedeninen ulaşıldı.

TELEFONU ÇALIYORDU

Depremin olduğu ilk andan beri çalışmaları enkaz bölgesinde takip eden İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Dernek Başkan Yardımcısı Haluk Çetinkaya’nın öğle saatlerinde verdiği bilgiler doğrultusunda; Enkaz altında kalan 30 yaşındaki Ali Çağan Kaygusuz’un cep telefonun çaldığı ama cevap vermediği öğrenilmişti. Çağın Kaygusuz’un amcası ve babasının da arama kurtarama çalışmalarını takip ettiği aktarılmıştı.

HASTA OLDUĞU İÇİN EVDE KALMIŞTI

İzmir’de özel sektörde çalışan Kaygusuz’un deprem günü kendini iyi hissetmediği için işe gitmediği bu nedenle depreme evinde yakalandığı aktarılmıştı.

İKİZ KARDEŞLER HAYATINI KAYBETTİ

İzmir depreminde Karakoçan ilçesi nüfusuna kayıtlı Tülin Batmaz Alpgündüz’ün ikiz çocukları Sayra ve Çınar Alpgündüz’de enkaz altında kalarak hayatlarını kaybetti.

Elazığ Atatürk ve Mezre Ortaokulu’nda görev yapan emekli Müdür Yardımcısı Turgut Batmaz’ın yeğenleri, Osmanlı Diriliş Ocakları Federasyonu Elazığ İl Sekreteri Harun Özbay’ın ise kuzenleri olan Alpgündüz kardeşler İzmir’de düzenlenecek olan cenaze törenin ardından toprağa verilecek.