• Dolar
  6.6182
 • Euro
  7.3074
 • G. Altın
  335.75
 • T. Altın
  2155.8

Depremin ilk gününden beri Elazığ’da hız kesmeden çalışmalarını yürüten Bakan Soylu, bugün de çalışmalarını ve ziyaretlerini sürdürdü.

 

24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremin ilk gününden itibaren Elazığ’a gelerek, arama-kurtarma çalışmaları dahil olmak üzere, deprem sonrası yürütülen tüm çalışmaları yerinde ve titizlikle denetleyen İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

 

 

Bakan Soylu, sabah saatlerinde Elazığ AFAD İl Müdürlüğü'nde Çalışma Grupları Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Depremin olduğu tarihten bu yana yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Soylu, deprem sonrası yapılan projelerin yürütülme aşamalarını da denetledi.

 

 

AFAD İl Müdürlüğü'nden Elazığ Valiliği'ne geçen Bakan Soylu burada Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, kent konseyi ve şehir meclisi temsilcileri ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

 

 

Elazığlıları bir an olsun yalnız bırakmayan Bakan Soylu, son olarak Salıbaba ve Gümüşkavak Mahalleleri'ni ziyaret ederek, depremzedelerin sorun ve taleplerini dinledi.