• Dolar
  6.1501
 • Euro
  6.6546
 • G. Altın
  332.50
 • T. Altın
  2249.2

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçim kampanyası döneminde verdiği sözleri yerine getirmeye başladı. Başkan Şerifoğulları ilk icraat olarak şahsi otomobilini makam aracı yaptı.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçim kampanyası döneminde verdiği sözleri yerine getirmeye başladı. Başkan Şerifoğulları ilk icraat olarak şahsi otomobilini makam aracı yaptı ve birim müdürlerine “Makam araçlarını garaja çekin.” talimatı verdi.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde AK Parti’den Elazığ Belediye Başkanı seçilen ve geçtiğimiz gün mazbatasını alarak göreve başlayan Şahin Şerifoğulları örnek bir uygulamaya imza attı. Seçim kampanyasında verdiği sözleri yerine getirmeye başlayan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ilk icraat olarak belediyeye ait makam aracını bırakarak kendi aracını makam aracı olarak kullanmaya başladı.

 

 

Başkan Şerifoğulları ayrıca, belediye birim müdürlerine talimat vererek makam araçlarını kullanmamalarını istedi. Başkan şerifoğulları’nın talimatı üzerine birim müdürlüklerine ait makam araçları belediye garajına çekildi.

Seçim kampanyası döneminde Elazığ için 11 ana başlıkta 100 proje hazırlayan başkan Şahin Şerifoğulları, aynı zamanda gönül belediyeciliğini en iyi şekilde uygulayarak hizmetlerini taçlandıracaklarını vurgulamıştı. Şerifoğulları, seçim vaadinde ayrıca belediyenin ve kentin kaynaklarını israf etmeyeceklerini vurgulamıştı.

"GELİR GELMEZ İLK TALİMATIMIZ..."

Seçim sürecinde makam aracı kullanmayacağı vaadi verdiğine de değinin Şerifoğulları, ”Biz seçildiğimiz takdirde makam aracını kullanmayacağımızı kendi aracımızı kullanacağımızı vaat etmiştik. Gelir gelmez ilk talimatımız şahsım, başkan yardımcıları ve birim müdürleri makam aracı kullanmayacak herkes kendi aracı ile işe gidip gelecek oldu. Sadece gün içerisindeki çalışmalarda ve faaliyetlerde belediyenin araçlarını kullanacak. Bunun ilk uygulamasını biz yaptık. Makam aracı olarak kendi aracımız olarak kullanıyoruz. Bütün başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin araçlarını da sahaya çekerek ihtiyaç dahilinde kullanıp mesai saatleri dışında kullanılmaması noktasında talimatımızı verdik. Şuanda da uygulanıyor. İnşallah şehrimiz için hayırlı olur” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Göreve gelir gelmez belediyeye kendi aracıyla gidip gelmeye başlayan ve tüm makam araçlarının garaja çekilmesi talimatını veren Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bu uygulamasıyla vatandaşların büyük takdirini topladı.