• Dolar
  7.8151
 • Euro
  9.3479
 • G. Altın
  448.89
 • T. Altın
  3049.9

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları deprem sonrası TOKİ tarafından ilimizde yapımına başlanan konut çalışmalarına ilişkin bilgi almak ve istişarelerde bulunmak üzere TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u makamında ziyaret etti.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ve Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile istişarelerde bulundu.

Dilek ve Petek Sitelerinde Cumartesi Ev Teslimine Başlanacak

Milletvekili Bulut ile birlikte yaptıkları ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Şerifoğulları, olumlu gelişmelerin yer aldığı toplantıya ilişkin şu ifadelerde bulundu:

“24 Ocak tarihinde yaşadığımız depremin yaralarını sarmak için yetkililerle daima istişare halindeyiz. İlimiz Milletvekili Sayın Metin Bulut ile TOKİ Başkanımızı ziyaret ederek çalışmalara ilişkin bilgi aldık. Bu kapsamda TOKİ tarafından yapımı tamamlanan Dilek ve Petek sitelerinde Cumartesi gününden itibaren ev teslimatlarına başlanacak. Bizde Elazığ Belediyesi olarak site çevresinde bir dizi alt-üst yapı, asfalt ve çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirerek vatandaşımızın hizmetine sunacağız.''

Yıl Sonuna Kadar Tamamlanacak

''Yapılan program dâhilinde yıl sonuna kadar ulaşım ve çevre düzenleme çalışmalarımızı tamamlayıp hizmete hazır duruma getireceğiz.''

Kızılay Mahallesi Konut Çalışmaları Başladı

Ayrıca Milletvekili Bulut ile yapılan toplantıda Kızılay Mahallesi içerisinde gerçekleştirilecek 150 konutluk projenin yapım çalışmalarının da başladığını duyuran  Başkan Şerifoğulları; ''Zemin+üç kat olarak projelendirilmiş 150 adet konut, TOKİ tarafından gerçekleştirilecek çalışmalar neticesinde vatandaşlarımıza teslim edilecek. Aynı şekilde Kızılay Mahallemizde de belediye olarak üzerimize düşen her türlü çevre düzenleme ve ulaşım çalışmalarını gerçekleştirerek hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.''dedi.