• Dolar
  6.7625
 • Euro
  7.6746
 • G. Altın
  373.96
 • T. Altın
  2531.2

Elazığ Lokantacılar ve Pastacılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan, geçtiğimiz günlerde Elazığ’da gerçekleşen “2. Geleneksel Salçalı Köfte Festivali” ile ilgili açıklamalarda bulunarak, festivale destek olan herkese teşekkür etti.

Tarhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“14-15 Eylül tarihlerinde Vilayet Meydanında gerçekleşen 2. Geleneksel Salçalı Köfte Festivali Elazığ tarihinin en kalabalık festivallerinden biri oldu. 2. Geleneksel Salçalı Köfte Festivali’nde Manuş Baba ve Oğuz Aksaç sahne aldı. Festival alanına binlerce kişi akın etti.

Yoğun bir çalışmanın akabinde 1 yıl sonra 2. Geleneksel Salçalı Köfte Festivalini 14-15 Eylül tarihlerinde gerçekleştirdik. Festivalimiz çok güzel çok anlamlı şekilde geçti. Tüm halkımız bizlere destek oldu, yoğun bir katılım sağladı festivalimizi güzel şekilde gerçekleştirdik. Festivalimizde Elazığ’ın bütün kültürünü yansıtmaya çalıştık. Yöresel değerlerimizi sergilemeye çalıştık. Orciğimizden, pestilimizden, Harput Dibek Kahvemizden, vişne dondurmamızdan, içli köftemizden ve uğruna festival düzenlediğimiz Salçalı Köftemize kadar bütün yöresel yemeklerimizi dışardan gelen misafirlerimize en şekilde tanıttık. Gerek Elazığ içerisinden olsun gerekse diğer illerden katılım sağlandı. Türkiye’nin birçok ilinden festivalimize katılımlar oldu. Festivale katılmak için ilimize gelen insanlar esnaflarımızdan alış veriş yaptılar. Şehrimizin ekonomisine katkı sağladılar. Festivali gençleştirdiğimizde bizlere destek olan kurumlarımız ve sponsorlarımız vardı. Bugün bunlara teşekkür etmek için buradayız.

Bu festivalde emeği geçen başta Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’a, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na, Elazığ Ticaret Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan’a, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ’a, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Cemil Erdem’e ve sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum bizlere vermiş oldukları destekten dolayı. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha güzel festivallerde daha güzel etkinliklerle şehrimizi tüm Türkiye’ye tanıtacağız”