• Dolar
  6.8073
 • Euro
  7.4273
 • G. Altın
  379.71
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, Koranavirüs dolayısıyla kapalı olan işletmelerin çok zor durumda olduğunu ifade ederek işletmeleri kapalı olan esnaflara asgari ücret miktarında destek verilmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Türkoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemize geçmiş olsun. Kısa zamanda inşallah ülkemiz feraha kavuşur. Burada yapacağım konuşmayı siyasi olarak yargılamayın. Biz hiçbir siyasi partinin emri altında olan kuruluş değiliz. Sivil Toplum Kuruluşu olarak Elazığ berberler ve kuaförlerimizi temsil ediyoruz. Herkesin bildiği gibi korana virüs nedeniyle bütün kuaför meslektaşlarımızın işletmeleri kapatıldı. Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın kararıyla ülkemizde bulunan tüm kuaför salonları kapatıldı. İşletmeleri kapanan esnaflarımız çok büyük sıkıntı yaşıyor. Hükümetimiz dükkanları kapattı. Kapatabilir önemli  olan sağlıktır. Bizim hükümetimizden talebimiz kapatılan her işletmeye asgari ücret değerinde bir ücret ödense hiçbir esnafımız sıkıntı yaşamaz”

 

“OLAYI DOĞRU BULMUYORUZ AMA BASINA BU ŞEKİLDE YANSITILMASI GÜZEL DEĞİL”

“Esnafımıza destek olunsa hiç meslektaşımız evlere oraya buraya tıraşa gitmez. Geçen gün meslek olarak basına düştük. Bu olay tüm meslektaşlarımızı rahatsız etmiştir. Sanki şafak operasyonu, kuaförlerin operasyonu çökertildi gibi ifadeler güzel değil bence. O esnafımız yanlış yapmıştır. Yanlış yaptığını da söylüyorum. Allah’ım diyor ki, benim bir kulumun hatasını saklayanın ben ahrette bin hatasını saklarım diyor. Bazı arkadaşlar evlere işletmelere tıraşa gidiyor. Ben buradan arkadaşlara gitmeyin diyorum. Önemli olan sağlığınız. Meslektaşlarımızı zor durumda bırakmayın. Siz kendi çabanızla mücadele ediyorsunuz size de hak veriyorum. Gerçekten mağdursunuz. Bunlara operasyon yapılacağına baskı yapılacağına. Esnaflarımıza kira desteği verilsin, SGK desteği verilsin, BAĞ-KUR desteği verilsin. Esnaflarımızın ihtiyaçları karşılansın onlarda hiç birde gidip tıraş yapmazlar”