• Dolar
  6.8288
 • Euro
  7.5985
 • G. Altın
  379.70
 • T. Altın
  2155.8

Birevim Bir Gelecek Genel Müdürü Mustafa Alpay sosyal medyadan yaptığı açıklamada Birevim olarak Mart ayında 138 yeni istihdam sağladıklarını belirtti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün en büyük etkilerinden biri de ekonomiye oldu. Dünya ekonomisinin son derece olumsuz olarak etkilendiği bu süreçte yaşanan işten çıkarmalar ile birlikte işsizlik oranları tavan yapmış durumda. Ülkemizde de devletin bu konuda aldığı önlemlerden biri kısa çalışma ödeneğini hayata geçirmesi oldu. Bu süreçte Tasarruf finans sektörü firması Birevim yaptığı açıklama ile takdir topladı.

Birevim Bir Gelecek Genel Müdürü Mustafa Alpay, sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla Mart ayı içerisinde 138 yeni istihdam sağladıklarını belirtti. Alpay açıklamasında,

“İçinden geçtiğimiz zor günlerde tasarruf sahiplerine olan sorumluluklarımız gereği ve ülkemizin ekonomisine destek olmak için Birevim ailesi olarak 2020 yılı Mart ayı boyunca 138 yeni çalışma arkadaşımızı istihdam ettik. Hep birlikte başaracağız“ dedi.

 

 

BİZ BİZE YETERİZ KAMPANYASINA DESTEK

Alpay dün yaptığı açıklamada ise “Bu ayki maaşımı devletimiz tarafından hayata geçirilen Biz Bize Yeteriz kampanyasına hibe ediyorum. Cenabı Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin “ diyerek kamuoyunda takdir toplamıştı.