• Dolar
  5.889
 • Euro
  6.5329
 • G. Altın
  294.85
 • T. Altın
  1990.5

Kırıkkale’de eski eşi tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde öldürülen Emine Bulut cinayetine tepkiler çığ gibi büyürken, bir tepki de CHP Elazığ Kadın Kollarından geldi.

Kırıkkale’de eski eşi tarafından kızının gözleri önünde öldürülen Emine Bulut cinayetine tepkiler çığ gibi büyüyor. CHP Elazığ Kadın Kolları, kadınlara uygulanan şiddetlere yönelik basın açıklamasında bulundu.

 

 

Kadınlara yönelik şiddetlerle ilgili açıklama yapan Chp Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan şu sözlerle tepkisini dile getirdi;

“Bildiğiniz üzere Türkiye’de gün geçmiyor ki ülkenin herhangi bir köşesinde kadın cinayeti olmasın. Özgecan kardeşimizden başlamak üzere en son Emine Bulut kardeşimizin eski eşi tarafından katledilişini protesto etmek ve bundan sonraki süreçte bu tür vahşetlerin yaşanmaması için kadın örgütleri Türkiye’nin bütün bölgelerinde protesto eylemleri gerçekleştirecek. İktidara bu konuda uyarılarda bulunuyorlar. İktidarın kadınlar üzerindeki baskının ve kadınlara karşı baskının son bulması için gerekli düzenlemeleri çıkarması için bugün toplanmış bulunuyoruz”

 

 

Chp Elazığ İl Kadın Kolları Başkanı Ayten Çeki ise çok üzgün olduklarını dile getirerek,

“Çok üzgünüz. "Ölmek istemiyorum" diye haykıran bir anne, "Lütfen ölme" diye haykıran bir evlat... Bu cümle hepimizin canını yaktı, kalbimiz acıdı. Kahrolduk, mahvolduk. Yine bir kadın eski eşi tarafından öldürüldü. Hem de çocuğunun gözleri önünde. Ölmek istemiyorum diye feryat eden Emine Bulut eski eşi tarafından öldürüldü. Türkiye’de kadın olmanın ne kadar zor olduğuna, her gün onlarca korkunç örnekleri ile tanık oluyoruz. Her gün onlarca kadın kardeşimiz erkek şiddetine maruz kalıyor. Yetmiyor katlediliyor. Ölmek istemiyoruz. Bu vahşete karşı sessiz kalmıyoruz, kalmayacağız. Alışmıyoruz alışmayacağız. Bu zalimlere karşı birlik olacağız. Bu ülkede anneler ölmeyecek, çocuklar ağlamayacak” dedi.