• Dolar
  5.8034
 • Euro
  6.6184
 • G. Altın
  266.95
 • T. Altın
  1764.9

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım öncülüğünde, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Elazığ'ın turizm potansiyelini arttırmak adına 30 turizm acentesi temsilcisi ilimize geldi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım öncülüğünde, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Elazığ'ın turizm potansiyelini arttırmak adına 30 turizm acentesi temsilcisi ilimize geldi.

 

 

Vali kaldırım bugün Türkiye’nin çeşitli illerinden gelerek Elazığ’ın turizm destinasyonlarını gezen turizm acente temsilcileri ile Sivrice’de bir araya gelerek turizmde ilimizin hedefleri ve sahip olduğu potansiyeli anlattı.

 

 

 

 

Ziyaretler kapsamında ilimize gelen Seyahat Acentesi Birliği Orta Anadolu Bölge Başkanı Hacı Öztürk,

“Bugün Fırat Kalkınma Ajansı ile beraber illerimizi tanımak amaçlı 32 tane seyahat acentemizi buraya getirdik. Buradaki illerimizde turizme katkımız ne olabilir, bunu görmek için her iki ilimizi de tanıma fırsatı bulduk.  Bize gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu illerimizle de ilgili seyahat acenteleri olarak elimizden gelen her konuda çalışacağız, beraber iş birliği yapacağız. Elazığ ve Malatya turizm potansiyeli açısından çok zengin illerimiz.” diye konuştu.

 

 

Elazığ’da turizmin ne kadar ileriye götürülebileceği üzerine değerlendirmeler yaptıklarını belirten Gökil Turizm’in sahibi Seyahat Acenteleri Birliği Disiplin Kurulu Başkanı Kılıçarslan Karapıçak,

“Orta Anadolu’ya bağlı illerden, otuzun üzerinde seyahat acentesiyle beraber Elazığ programı düzenledik. Valilik, belediye ve kalkınma ajansları sayesinde acente sahibi arkadaşlarımızı Elazığ’a getirdik. Buradaki amaç Elazığ’ın turizm potansiyelini açığa çıkarmak, Elazığ’a çok daha fazla, özellikle iç pazarda turist getirebilmenin yollarını bulmak, yeni rotalar oluşturmak. Bugünkü programlarımızın ardından değerlendirme yapacağız. Buranın turizm konusunda ne kadar ileriye götürülmesiyle ilgili analizler oluşturacağız.” dedi.

 

 

TURSAB’tan gelen acente temsilcilerinin gezilerden çok memnun kaldıklarını belirten Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Abdulvahap Yoğunlu,

“Biz acente temsilcilerimize, turizm elçileri diyoruz aslında. Önceden belirlediğimiz turizm rotalarını gezerken gerçekten çok beğendiklerini söylediler. Kısa zamanda buraya bir tur güzergahı düzenleyeceklerini belirttiler. Hazar Gölü’ndeki gezinin de tamamlanmasının ardından bir değerlendirme toplantısı yapacağız. Bu etkinlik aynı zamanda turizm haftasına da denk gelmiş oldu. Bu açıdan da güzel bir tesadüf oldu. Tur acentesi operatörleri bu bölgeyi pek de iyi bilmiyorlardı. Buraları gezdikten sonra bölgenin ülke çapında rekabet yaratacak bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söylediler.” İfadelerini kullandı.