• Dolar
  7.8436
 • Euro
  9.1626
 • G. Altın
  474.61
 • T. Altın
  3175.1

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi Çubuk Bey Anadolu lisesinde müdür ve müdür yardımcıları arasında yaşanan görevden aldırma iddiaları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Talat Efe yaptığı açıklamada, okul müdürü Ali Hıdır Menteş’in haksız bir şekilde iftiraya uğrayarak görevden alınmak istediğini iddia etti.

10 9 2019 tarihinde beşinci kez yargıda kazanarak çubuk bey Anadolu lisesinde okul müdürü olarak göreve başlayan Ali Hıdır Menteş aynı gün okul müdür yardımcılarından biri 39 günlük izine ayrılıyor. İzin belgesini görevden ayrılan okul müdürü imzalıyor. Sonra da 10 günlük mazeret izni kullanıyor. Okul yöneticileri yıllık izinlerini Temmuz ve Haziran aylarında kullanırlar. Tesadüfe bakın ki aynı gün diğer okul müdür yardımcısı 10 günlük rapor alıyor. Zaten okulun 2 tane müdür yardımcısı var. Okul müdürü zor durumda kalsın diye okuldan ayrılıyorlar. Okul müdürü tek başına hem okulu yönetiyor hem de pansiyon işlerine bakıyor. Elektronik imza flaşları kendilerinde olduğu için resmi işlemlerin yapılmasına engel oluyorlar.  Okul müdürü milli eğitim müdürlüğüne resmi yazı ile müracaat ederek vekil müdür yardımcısı verilmesini talep ediyor. Milli eğitim müdürlüğü bu atamayı yapmıyor. Utanmadan daha sonra da okulda boşluk var, okul iyi idare edilmiyor diye şikayette bulunuyorlar.

 

 

 

Başkan Efe, açıklamasında tüm iftiralara rağmen okul müdürümüz yapılan soruşturmada temiz çıkmıştır dedi.

Efe ‘’ Milli eğitim müdürümüzü de zan altında bırakıyorlar. Bu belgeleri milli eğitim müdürümüze verdim bu suç örgütüne milli eğitim müdürlüğümüzün de bir cevabı olmalı haklarında gerekli işlemleri şimdiye kadar yaptırmış olmalıydı. Şu ana kadar hiçbir işlem yapılmadı. Amaçları okul müdürünü görevden aldırmak yerine okulun eski müdürünü getirmek. Whatsapp grubunda bir kişi şunu yazıyor ‘’ Fırat hepsini çağırdı yoksa Mehmet Özdemir Ercan yoktu kendi ayağımıza sıktık.’’  Şu duruma bakıyorum tam FETÖ taktiği FETÖ zihniyeti ifade erecekleri de ayarlamışlar ifadeleri iftiraları yalancı şahitlerle gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Okul müdürünü bu şekilde görevden aldıracaklar. Yukarıdaki ifade de ifade verecek isim listesi önceden hazırlanmış görünüyor. Tüm öğretmenlerden ifade alacağız dedikleri için tüm öğretmenler çağrılıyor. Whatsapp yazışmaları ilgili makamlardan alınırsa başka neler yaptıklarını kimlerin bu suç örgütlerine dahil olduklarını göreceğiz. ‘’ dedi.

Okul müdürü hakkında yapılan haksız şikayetlere de değinen başkan Efe, makamında sigara içiyor diye şikayet edilen müdürümüz sigara kullanmıyor dedi.