• Dolar
  6.2336
 • Euro
  6.8843
 • G. Altın
  316.36
 • T. Altın
  2159.1

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Kanal 23'te yayınlanan Arkaplan programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

HABER: VEDAT YETİK

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Kanal 23 Haber Müdürü Sertaç Kıraç’ın hazırlayıp sunduğu Arkaplan programına katıldı.

Milletvekili Demirbağ, programda Ülke ve Elazığ gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“MİLLETİMİZ ŞUURLU BİR DURUŞ SERGİLEDİ”

Milletvekili Demirbağ, Türk Milleti'nin 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında sergilediği dik duruşu, son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılara karşı da sergilediğini vurguladı.

Türkiye’nin ekonomik olarak saldırıya uğradığını aktaran Demirbağ, “Farklı ülkelerde ekonomik sıkıntılar yaşandığında millet sokaklara dökülüyor. Türkiye’de de bunu beklediler. Ancak, milletimiz bunun farkında, bilincinde. Milletimiz çok şuurlu bir şekilde bir duruş sergiledi. Bu dönemi az bir zararla da olsa atlatacağız ve ondan sonra itidalli bir şekilde geleceğe yürüyeceğiz. Bizi millet yapan değerlerin ışığında bize düşen de budur” dedi.

“TRUMP’TAN LİDER OLMAZ”

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ı sert sözlerle eleştiren Milletvekili Demirbağ, “Donald Trump, liderlikten uzak birisi. Böyle bir liderlik olmaz. İçler acısı bir liderlik profili ortaya koyuyor. Ondan lider olmaz. Bunun her tarafı dökülüyor. Ama arkasında bir güç var. Bir birikimin, bir mirasın üzerine gelmiş. Zaten kendi inisiyatifiyle hareket eden biri değil. O da verilen görevi yerine getirmeye çalışıyor.” diye konuştu.

ENFLASYONLA MÜCADELE
Enflasyonla mücadeleye de değinen Milletvekili Demirbağ, şöyle konuştu: “Amerika’nın açtığı bu savaş karşısında milletimizin dik duruşunun yanında elbette ki tedbir de almak gerekir. Bu kapsamda Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir dizi tedbirler alındı. Bu tedbirler alındıkça Dolar da düşmeye başladı. Yavaş yavaş kontrol altına alınıyor. Milletimizin kararlı duruşu ve alınan tedbirlerle bu badireyi de atlatacağız. Birçok badireyi atlattık, bunu da atlatırız.”

Milletvekili Demirbağ, açıklamasında, FETÖ ile mücadelenin kararlı ve etkili bir şekilde devam ettiğini kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştiren Demirbağ, “CHP’nin bu ülkeye verebileceği bir şey yok” dedi.

Yerel seçimlerde ittifak konusuna da değinen Demirbağ, “Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmeleri oldu. Heyetler arası görüşmeler oldu. Belki oy pusulası üzerinde ittifak olmayabilir ama belli yerlerde gönül ittifakı yapmak suretiyle yapılabilir. Tabi ne görüşüldü bilemiyorum ama doğru olan budur.” dedi.

Demirbağ, Elazığ milletvekillerinin son derece uyumlu bir şekilde hizmet ettiğine de dikkat çekti.