• Dolar
  5.9341
 • Euro
  6.6162
 • G. Altın
  244.59
 • T. Altın
  1655.2

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığspor’un içinde bulunduğu maddi sorunun çözümü noktasında önemli açıklamalarda bulundu.

HABER: VEDAT YETİK

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Kanal 23’te yayınlanan Arkaplan programında Elazığspor’da yaşanan maddi soruna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kulübün yaşadığı maddi sıkıntının çözümü için bazı girişimlerde bulunduklarını, ancak sonuca ulaşamadıklarını belirten Milletvekili Demirbağ, “Siyasilerin Elazığspor’a sahip çıkmadığı yönünde eleştiriler yapılıyor. Ben bunu kabul etmiyorum. Milletvekilleri Elazığspor’a sahip çıkıyor. Benim aldığım sadece bir maaş var. Ben maaşımı ayıptır söylemesi fakiriyle, fukarasıyla, öğrencilerle paylaşıyorum. Getirip bu işi milletvekiline bağlamamak lazım. Milletvekilinin görevi kaynak temin etmektir. Bu konuda milletvekili arkadaşlarımızla birtakım çalışmalar yaptık. Geçmiş milletvekilliği dönemlerinde de arkadaşlarımızla birlikte işadamlarıyla toplantılar yapmıştık. Daha sonra işadamlarını ziyaret ettik. Ama muvaffak olamadık. Kulüplerin belli bir noktaya gelmesi iki türlü olur. Birincisi Ali Koç gibi belli işadamları alır, kazancının belirli bir kısmını aktarmak suretiyle takımı bir yere taşır. Ya da belediyeler sahip çıkar. Yoksa siyasiler eliyle mümkün değil.” İfadelerini kullandı.

“ÖZEL SEKTÖR KURULUŞLARININ EL ATMASI LAZIM"

Milletvekili Demirbağ, açıklamasında, Elazığ’da hizmet veren özel sektör kuruluşlarının Elazığspor’a maddi destek vermesi gerektiğini söyledi.

Demirbağ, şöyle konuştu: “Gelinen noktada Elazığspor için ya kamudan meşru ölçüler içerisinde bir kaynak bulacağız ya da belediye yahut işadamları bu işe el atacak. Mesela; kusura bakmasınlar açık söyleyeyim;  Şuanda Elazığ’ın yeraltı kaynaklarını önemli ölçüde değerlendiren bir Ferrkrom var. Samsunspor’a 80 Milyon TL bağışta bulunmuş. Allah mübarek etsin de sen Elazığ’ın maden kaynaklarını kullanıyorsun, getirin 5-10 Milyon Lira da Elazığspor’a bağışlayın. Buranın ekmeğini yiyorsun sen. Bu tür özel sektör kuruluşlarının el atması lazım. Çimento fabrikası. Bu ilden para kazanıyorsan 3-5 kuruş verin. AKSA da aynı şekilde. Bunun yolu budur. Başka bir yol yok.”