• Dolar
  7.4839
 • Euro
  9.0395
 • G. Altın
  442.09
 • T. Altın
  2999.2

Elazığ Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı, bugün gerçekleştirilen tek oturumla sonlandırıldı.

Bugün gerçekleştirilen Elazığ Belediye Meclisi, Aralık ayı toplantısında gündeme ilişkin maddeler ve vatandaşların dilekçeleri görüşüldü.

 

Harput Mahallesi 3899 ada, 1 parsel üzerindeki taşınmazın imar plan tadilatı yapılarak bahse konu taşınmaz üzerinde doğu-batı güzergahında 7 metrelik yaya yolunun işlenmesi talebi ile ilgili teklif yazısı meclis üyelerinde görüşülerek kabul edildi.

 

Sokak İsimlendirme Talepleri

Şükrü Çara adlı vatandaşın yazmış olduğu dilekçede, Hüseynik 5489 ada 1 nolu parselin bulunduğu alanda yeni sokağın oluştuğu ancak isim verilmediğini bu yüzden mağduriyet yaşadıklarını dile getirmesi üzerine bahsi geçen sokağa isimlendirme yapılması meclis üyelerince görüşülerek onaylandı.

Erdal Çetinkaya adlı vatandaşın yazmış olduğu dilekçede Sürsürü 228 ada 3 nolu parselin bulunduğu alanda yeni sokağın oluştuğu ancak isim verilmediğini bu yüzden mağduriyet yaşadıklarını dile getirmesi üzerine bahsi geçen sokağa isimlendirme yapılması meclis üyelerince görüşülerek onaylandı.

 

 

Hazar Şiir Akşamları

Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyesi Ömer Faruk Budak’ın önergesi üzerine Uzun süre ilimizde faaliyet gösteren ‘Hazar Şiir Akşamları’ organizasyonunun yeniden faaliyete geçmesi amacıyla çalışma başlatılması ile ilgili komisyon raporu meclis üyelerince görüşülerek kabul edildi.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyesi Gökhan Ünalan’ın Meclis Başkanlığına vermiş olduğu ve Hukuk Komisyonu’na havale edilen yapımı tamamlanmış ancak çeşitli nedenler ile yapı kullanma izin belgesi alamayan yapılarda doğalgaz aboneliği, elektrik aboneliği vatandaşlara büyük sıkıntılara mahal vermektedir. Bu tür sıkıntı yaşayan vatandaşların sıkıntılarını gidermek amacıyla bir defaya mahsus olmak üzere gerekli meclis kararının alınması ile ilgili komisyon raporu görüşülerek meclis üyelerince onaylandı.

 

Elazığ Çarşı mahallesi Bakırcılar sokak ve civarında yer alan yapıların sokak dokusunu tamamlayan öğelerin korunması, sağlıklı hale getirilmesi ve yaşatılması amacıyla cephe iyileştirme rehabilitasyon ve sokak sağlıklaştırma projelerinin yaptırılması ve devamında yapım imalatları için İLBANK A.Ş. ile ortak bir çalışma yürütülmesi planlanmaktadır. Bu çalışmaların yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili tekli meclis üyelerince görüşülerek oy birliği ile onaylandı.