• Dolar
  6.8634
 • Euro
  7.8012
 • G. Altın
  398.87
 • T. Altın
  2710.1

4 Haziran’da yeniden başlaması planlanan iç hat uçuşları öncesinde Elazığ Havalimanı’nda hazırlıklar tamamlandı.

Normalleşme takviminin işlemeye başladığı ülkemizde, iç hat uçuşları da yeniden başlıyor.
Koronavirüs salgını nedeniyle 3 Nisan tarihinde iç hat seferlerinin tamamen durdurulduğu ülkemizde, salgınının önemli ölçüde kontrol altına alınmasının ardından uçuşların 4 Haziran’da yeniden başlatılması planlanıyor.
Bu konuda geçtiğimiz günlerde başta Türk Hava Yolları olmak üzere bazı özel havayolu şirketleri de iç hat uçuşlarını 4 Haziran’da başlatacaklarını açıklamışlardı.
Alınan kararın ardından ilimizde gözler Elazığ Havalimanı’na çevrildi. Vatandaşlar şehirlerarası seyahatlerde öncelikli olarak uçağı tercih ederken, bu doğrultuda Elazığ Havalimanı’nda oldukça sıkı tedbirler alındı.
Koronavirüs nedeniyle Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ile havalimanlarında birçok önlem alınırken, havayolu taşımacılığını tercih edecek olan yolcular, havalimanlarında ancak uygulanacak olan sıkı kontrollerden sonra uçağa binebilecekler.
Elazığ Havalimanı’nda Bilim Kurulu’nun istediği tüm kriterlerin yerine getirildiği öğrenilirken, havalimanının şu an itibariyle 4 Haziran tarihine hazır olduğu haber merkezimize gelen bilgiler arasında.