• Dolar
  6.8288
 • Euro
  7.5985
 • G. Altın
  379.70
 • T. Altın
  2155.8

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş üstü ve kronik hastaların sokağa çıkmasını sınırlandırmasının ardından birçok kurum ve kuruluş söz konusu vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek için harekete geçti.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Elazığ 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan yardıma muhtaç vatandaşların yardımına koştu. 

Çin'den hızla dünyaya yayılan koronavirüs şuanan kadar dünya genelinde 28 binden fazla can aldı. Türkiye koronavirüsün Vuhan'da ilk ortaya çıkmasının ardından aldığı önlemlerle salgının ülkemize ulaşmasını geciktirmişti. 

Ülkemizde ilk vakanın 11 Mart'ta görülmesinin ardından alınan önlemler en üst düzeye çıkartılmış ve salgının en çok etkilediği 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlar vatandaşların dışarı çıkmasına kısıtlama getirilmişti. 

İhtiyaçlarını gidermek için yanında kimsesi bulunmayan vatandaşların imdadına ise polis, jandarma ve zabıta ekipleri koşarken yardım kuruluşlarıda harekete geçti. 

Dünyanın bir çok ülkesinde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştıran ülkemizin en büyük yardım kuruluşlarından olan İHH bu dönemde de yardıma muhtaç yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşları yalnız bırakmadı. Elazığ İHH'da bu kapsamda çalışmalarını yürütmeye devam ediyor.

Öte yandan işten çıkarıldığı tespit edilen vatandaşlar içinde İHH maddi yardımda bulunacağını duyurmuştu.