• Dolar
  5.9333
 • Euro
  6.6145
 • G. Altın
  244.62
 • T. Altın
  1655.2

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü “10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü” nedeniyle farklı noktalarda çeşitli etkinlikler düzenleyerek kutlamalar yaptı.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü çeşitli etkinlikler düzenleyerek “10 ekim dünya ruh sağlığı gününü kutladı.
Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından kabul edilen ve bu yılki teması “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı”  olan 10 ekim dünya ruh sağlığı günü etkinliği, 81 ilde olduğu gibi ilimizde de eş zamanlı olarak kutlanmaya başlandı.
Gençlerin ruh sağlığını korumak ve güçlendirmek üzere düzenlenen etkinliklere; halk sağlığı hizmetleri başkanı Dr. Kadir Kantarcıoğlu, başkan yardımcısı uzman Dr. Ali Atar, birim sorumlusu hekimler ve Elazığ’daki çeşitli okullardan öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Gençlik merkezi, il halk kütüphanesi ve okullarda düzenlenen programlar sırasında katılımcılara; “Psikolojik dayanıklılık”, sorunlarla başa çıkma, öğrenci velilerine yönelik  “Ergeni anlayan anne-baba”,  gençler arası iletişimi kuvvetlendirmek amacıyla öğrencilere yönelik drama atölyesi, kurumlar arası işbirliğinin sağlanması, hizmet ve imkânların paylaşılması, işbirliği içerisinde çeşitli bilgiler verildi.
Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ruh sağlığı birimi tarafından düzenlenen stant çalışması ile “10 ekim dünya ruh sağlığı günü” ne dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak üzere katılımcılara dağıtılan çeşitli ruh sağlığı temalı broşürlerle etkinlik sona erdi.