• Dolar
  7.4294
 • Euro
  8.982
 • G. Altın
  412.30
 • T. Altın
  2847.5

Elazığ'da dün gece saatlerinden itibaren etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle, kent merkezi bu yıl ilk defa beyaza büründü.

Meteoroloji'nin uyarısını yaptığı kar yağışı, 2 gündür ilçelerde sürerken, dün gece itibariyle de Elazığ'ın merkezinde etkili oldu. Sabaha kadar etkili olan ve halen devam eden kar yağışıyla birlikte kent merkezi tamamen beyaz örtüyle kaplandı.

 

 

Kar yağışının etkili olduğu kentte sokaklara çıkan vatandaşlar bol bol fotoğraf çekerken, belediye ekipleri de cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışma yaptı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, kuvvetli kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmaması konusunda uyarılarda bulundu.

 

 

Uzun zamandır bekledikleri kar yağışının Elazığ’da etkili olduğunu belirten vatandaşlardan Bilal Demir, “Uzun zamandır bekliyorduk ama biraz geç oldu. Şuanda ise fazla oldu ve zorluk yaşıyoruz. Ülkemiz şuanda bir susuzluk ve kuralık problemi yaşıyor. İnşallah, bu kar bu susuzluğa en azından bir dermen olacak” dedi.

 

 

Vatandaşlardan Mesut Erdem ise, “Çok uzun zamandır Elazığ’da beklediğimiz bir kardı. Geçen sene kar yağdı ama ben burada değildim. Bilindiği üzere, memleketimizde kuraklık da var, inşallah böyle devam eder. Hem çocuklarımıza hem bize hem de ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.