• Dolar
  6.8223
 • Euro
  7.5691
 • G. Altın
  379.23
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ Valiliği’nin koordinesinde Elazığ’da Covid-19 salgını sırasında alınan erken ve sıkı tedbirler sayesinde, Elazığ pandemi sürecinde en başarılı iller arasında yerini aldı.

24 Ocak’ta Elazığ’da yaşanan depremin hemen ardından Elazığ bu kez de Koronavirüs ile mücadele etmeye başladı. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatlarıyla yürütülen çalışmalar ile önce depremin yaraları sarıldı ardından Koronavirüse karşı alınan erken tedbirler ve sıkı denetimler ile Elazığ vaka-nüfus oranıyla büyük başarı göstererek, diğer illere örnek oldu.

Tüm Türkiye’nin artık kademe kademe normalleşme aşamasına geçtiği bugünlerde, Koronavirüsle mücadelede ilerleme sürecini bundan sonra vatandaşlar belirleyecek. Sağlık Bakanlığı’nın pandeminin ilk günlerinden beri sıkı şekilde uyarı yaptığı evde kalma ve tedbirlere uyma konusuna vatandaşlar ne kadar uyarsa ve rehavete kapılmadan normalleşme sürecine ayak uydurulursa, Elazığ da mücadelede en başarılı iller arasındaki yerini o kadar korumaya devam edecek.