• Dolar
  6.8555
 • Euro
  7.7862
 • G. Altın
  399.18
 • T. Altın
  2704.2

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Olması Nedeniyle Futbol Maçı Düzenlendi.

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun organizasyonuyla Gençlik Merkezi Sentetik Saha ’da yapılan maça Vali Çetin Oktay Kaldırım, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, TFF Futbol İl Temsilcisi Turgut Kılınç ile özel çocuklar ve aileleri katıldı. Özel bireylerin yer aldığı gösteri maçı renkli dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Vali Kaldırım bu özel gün ile ilgili yaptığı açıklamada“ 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesiyle çocuklarımızla bir maç yapalım dedik. İnşallah güzel bir maç yapacağız. Dostluk kazanacak. Engelli kardeşlerimize yönelik güzel bir faaliyet olacağını düşünüyorum. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Tüm Engelli Vatandaşların Dünya Engelliler Gününü kutlayan Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise, engelliliğin sadece engellileri ilgilendiren bir konu olmadığını, toplumun her kesimini ilgilendirdiğini ve aynı zamanda biz idarecilere düşen görev Engelli vatandaşlarımızın topluma hayata geleceğe sağlıklı bir şekilde bakmalarını sağlamaktır. Her kesimin sadece 3 Aralıkta Günü değil senenin her günü engellilerimizin yanında olmalarını rica ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür de “Herkes bir engelli adayıdır engellilerin yanında olmaya çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza da camiamızın içinde yer verip onları topluma kazandırmaya çalışıyoruz.’’ şeklinde konuştu

Haber:Dilber Devrim