Elazığ TSO Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı, Elazığ TSO Meclis Üyelerinin katılımı ile video konferans yöntemiyle yapıldı. Toplantıda Gündem maddeleri ile İl ekonomi ve sanayisi, COVİD-19 salgının iş ve sosyal yaşama etkileri ile gündeme dair gelişmeler değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Vekili Veli Aksu, Meclis Başkanı Ahmet Yaşar’ın toplantıya gecikmeli olarak katılacağını belirterek tüm Meclis Üyelerini Elazığ TSO Meclis Başkanlık Divanı adına selamladı.

 

 

Aksu 2020 yılının İlimizde, Ülkemizde ve dünya genelinde çok büyük felaketlerin yaşandığı bir yıl olduğunu belirterek, “Maalesef yüzyılda bir yaşanabilecek tüm felaketleri içinde bulunduğumuz 2020 yılında üst üste yaşadık. Yüce Allah’tan dileğimiz İnşallah bu yaşadıklarımız son olur. 2020 yılı başında planladığımız hedeflerimizin bir kısmını Oda olarak gerçekleştirmiş olmamıza rağmen bir kısmı deprem ve COVİD-19 nedeniyle maalesef yapılamadı. 2021 yılı bu anlamda inşallah bu sorunların ortadan kalkması ile birlikte yeniden iyileşme ve projelerin hayata geçirme yılı olacaktır.''

Mücadelemiz Devam Etmektedir

''İçinde geçtiğimiz bu süreç tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zorlu bir dönem olmuştur. Hele bir de büyük bir depremden çıkmış bir il olarak iş dünyamız ve tüm esnaflarımız daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Odamızın hem deprem sürecinde, hem de COVİD-19 sürecinde iş dünyasının tüm talep ve beklentileri ile şehrin yaralarının sarılması hususundaki girişim ve çalışmalarına tüm Meclis Üyelerimiz şahittir. Bu taleplerimizin bir kısmı gerçekleşmiş olmasına karşın, çok büyük mücadelelere rağmen bir kısmı ise gerçekleşmemiştir. Ancak mücadelemiz devam etmektedir.

Ülkemizde ekonomi yönetimiyle ilgili kısa süre önce yaşanan gelişmeler ve TOBB Ekonomi Şurasında Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı değerlendirmeler iş dünyasının geleceğe daha güvenle bakmasına neden olmuştur.’’

 

 

Bu Süreçte Hep Birlikte Hareket Ediyoruz

Veli Aksu; ‘’Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimiz ekonomi ve sanayi için çok değerli süreçler başlatmış bulunmaktayız. Yaşanan süreçler bunları geciktirmiş olsa bile şehrin geleceği açısından çok önemli çalışmalar start almıştır. Sayın Valimizin ve Sayın Belediye Başkanımızın çok değerli girişimleri ve Odamızla işbirliği söz konusu. Sayın Vekillerimiz yine aynı şekilde bu süreçte hep birlikte hareket ediyoruz. Kurumlarımız ve STK’larımızla kenetlenerek inşallah çok kısa sürede toparlanacağız.

Son olarak kardeş Azerbaycan kendi toprakları için verdiği haklı savaştan zaferle çıktı. Meclisimiz adına kardeşlerimizin zaferini kutluyor, Türk birliğinin daim olmasını diliyorum.

İlimiz iş dünyası ve halkımız adına özverili şekilde çalışmalarını devam ettiren Yönetim Kurulumuza, Meclisimize, Meslek Komitelerimize ve Odamız profesyonellerine gayretleri ve emekleri için teşekkür ediyor, Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.