Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ikamette hırsızlık şüphelisi 3 şahsı yakalayarak adli merkeze teslim etti.

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından , 17.01.2021 tarihinde Elazığ merkezinde bir ikamette meydana gelen hırsızlık olayının fail yada faillerinin tespit edilerek yakalanmalarına yönelik başlatılan çalışmalarda;

Söz konusu İkametten Hırsızlık olayını,

 

 

 

 

 

 

A.A. (48 suç kaydı), E.D. (16 suç kaydı), S.D. (11 suç kaydı),

 İsimli şüphelilerin gerçekleştirdiği ve şahısların ikametten çaldıkları eşyaları geldikleri 2 araca yükleyerek olay mahallinden uzaklaştıkları tespit edildi. Kimlik ve ikamet adresleri belirlenen şahıslar, İl Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği  operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

 Hırsızlığa konu ev eşyalarının bir kısmı operasyon sırasında ele geçirildi. Şahısların bazı eşyaları da elden çıkardıkları belirlendi. Bu doğrultuda başlatılan araştırmalar sonucunda da, elden çıkarılan eşyalarda ele geçirildi ve çalıntı eşyaların tamamı sahibine teslim edildi. 

 Toplam 75 suç kaydı bulunan hırsızlık şüphelileri, tamamlanan işlemlerinin ardından 19.01.2021 günü adli mercilere sevk edildi.