• Dolar
  6.8223
 • Euro
  7.5691
 • G. Altın
  379.23
 • T. Altın
  2155.8

Daha önce bayram süresince belli saatlerde açık olacağı belirtilen bakkal, manav ve şarküteriler, İçişleri Bakanlığı’nın yeni açıkladığı genelge ile kapalı olacak.

Koronavirüs Salgını nedeniyle daha önce bayram süresince belirli saatlerde açık olacağı belirtilen bakkal, manav, şarküteri ve büfeler, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni genelge ile Bayramın 1-2 ve 3. Günü kapalı tutulacak.

Konuyla ilgili bilgiler veren Elazığ Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Cebrail Top, Vali Çetin Oktay Kaldırım ile Bayram Süreci ile ilgili daha önce yaptıkları toplantıda, bayram süresince esnafların her gün ortalama 7-8 saat dükkanlarını açmaları yönünde görüş birliğine vardıklarını aktarırken, ancak yayınlanan yeni genelge ile bu durumun ortadan kalktığını açıkladı.

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Cebrail Top, İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine göre odalarına bağlı Bakkal, Manav, Şarküteri ve Büfelerin Arefe günü saat 17.00’ye kadar açık olacağını ancak Arefe Günü 17.00’den itibaren söz konusu bu işletmelerin Bayramın 1, 2 ve 3. Günü de dahil olmak üzere kapalı olacağını belirtti.

Elazığ Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Cebrail Top, Vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için en geç Arefe günü saat 17.00’ye kadar alışverişlerini tamamlamaları gerektiğini vurguladı.

Öte yandan deprem ve koronavirüs salgını sürecinde Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın esnaflara sağladığı desteklerle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Cebrail Top, Vali Kaldırım’ın talimatıyla deprem sürecinde ilimizde faaliyet gösteren bakkallardan, depremzedelere dağıtılmak üzere 1000’er TL’lik gıda malzemesi alımı yapıldığını ve bu suretle esnaflara destek olunduğunu kaydetti.

Daha sonra Koronavirüs nedeniyle işyerleri kapalı olan Bakkallar ve Bayiler Odası’na kayıtlı esnaflara Elazığ Valiliği tarafından nakdi yardım yapıldığını da aktaran Başkan Cebrail Top, virüs sürecinde de yine Valilik tarafından Elazığ esnafından satın alınan gıda kolilerinin diğer mağdur esnaflara dağıtıldığını belirtti.

Söz konusu destekler nedeniyle Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a teşekkür eden Elazığ Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Cebrail Top, son olarak tüm Elazığlıların Ramazan Bayramını kutladı.