• Dolar
  7.6604
 • Euro
  8.9115
 • G. Altın
  458.49
 • T. Altın
  3120.8

Malatya'da meydana gelen 5.7 şiddetindeki deprem Elazığ'da da hissedildi.

Kandilli Rasathanesi'nden alınan verilere göre;

Saat 12:37'de merkez üssü Pütürge Malatya'da 5.7 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Elazığ'da dahil olmak üzere tüm çevre illerden hissedildi.

 

 

AFAD, saat 12.37'de merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesi olan 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem çevre illerde de hissedildi

AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, deprem 7,02 kilometre derinlikte meydana geldi.

 

 

BELEDİYE BAŞKANI: YARALI VE CAN KAYBI YOK

CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlanan Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük, "Ağır hasarlı binalar var, yaralı ve can kaybımız şu ana kadar yok. Ekiplerimizle beraber alandayız." dedi

 

VALİ AÇIKLAMA YAPTI

Malatya Valisi, "AFAD ve jandarma mahallelerle iletişim halinde. Şu ana kadar yansıyan bir olumsuzluk yok." açıklaması yaptı.

 

BAKAN SOYLU: HASAR İHBARI YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından; "Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 12.37'de 5,2 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor." açıklaması yaptı.

 

AFAD'DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

AFAD'ın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada deprem sonrası olumsuz bir ihbarın bulunmadığı duyuruldu.

Yapılan paylaşımda, "Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır." ifadelerine yer verildi.