Elazığ’da 65 yıllık evli Neşet ve Emine Birkent çiftinin, evlerine "Vefa" ziyareti gerçekleştirip bayramlarını kutlayan Jandarma personellerine "Bayram Harçlığı" vermek istemesi ve ortaya çıkan diyaloglar izleyenleri gülümsetti.

 

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da Koronavirüsle mücadele kapsamında her türlü tedbir alınırken, sosyal çalışmalar da aralıksız sürüyor. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge ile Ramazan Bayramı’nda 81 ilde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Bu kapsamda Valilik koordinesinde hizmet veren Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alan İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Personelleri de, Ramazan Bayramı kapsamında yaşları ilerlediği için çok fazla dışarı çıkamayan 65 yıllık evli Neşet (93) ve Emine (85) Birkent çiftini Kuyulu köyündeki evinde ziyaret etti. Jandarma personelleri, 3 çocuk ve 7 torun sahibi olan ancak yalnız yaşamak zorunda kalan çiftin bayramını kutladı. Mutlulukları gözlerinden okunan Neşet dede ile Emine ninenin, kendilerine gül ve çikolata getiren jandarma personeline bayram harçlığı vermek istemesi ise hem gülümsetti hem de duygulandırdı. Mehmetçik ise yaşlı çifte bir daha ki ziyarette kahve içme sözü verdi.

Yaşlı çiftle Jandarma arasında geçen gülümseten diyalog Vali Kaldırım tarafından paylaşıldı.

 

 

Vali Kaldırım, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Elazığ insanı asildir, vefalıdır.

Bayram vesilesiyle 65 yıllık evli yaşlı çifti ziyaret eden VEFA ekiplerimiz güzel bir sürprizle karşılaştı. Bayramlarını kutlayan jandarma personelimize ısrarla "Bayram Harçlığı" vermek istemeleri asaletlerini ve güzel geleneklerimizi gösterdi.

Vali Kaldırım’ın paylaşımını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da retweetledi.