• Dolar
  7.4126
 • Euro
  9.0363
 • G. Altın
  441.83
 • T. Altın
  2975.2

Elazığ'da, kadına yönelik şiddete karşı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile birlikte Jandarma ve Polisin katılımıyla etkinlik düzenlendi.

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Kentte bulunan bir alışveriş merkezinde yapılan etkinlik kapsamında günün önemine dikkat çekmek için stantlar kuruldu.

 

 

 

Görevliler tarafından broşür dağıtılırken, ziyaretçiler de turuncu maske takıp oluşturulan dilek ağacına yazdıkları notlarla, destek verdi. Turuncu renkli boyalar ile el izi yapılan etkinlikte "kadına şiddete dur" yazılı bez torbalara el basıldı.

 

 

Elazığ Valisi Erkaya Yırık kadına yönelik şiddet ile ilgili farkındalık çalışmalarının yapılacağını ve kadına yönelik her ne sebepten olursa olsun şiddeti kabul etmediklerini ifade ederek; ‘‘Bugün kadına yönelik şiddetle mücadelede koordinasyon izleme kurulumuzca bir toplantı yaptık. Toplantıda İçişleri Bakanlığımız rehberliğinde diğer bakanlıklarımızın da iştirakleri ile oluşan bir eylem planı hazırlanmıştı. Bu plan kapsamında 2 hafta süresince kadına yönelik şiddet ile ilgili farkındalık çalışmaları yapılacak.’’ Dedi.

 

 

‘Kadının Olmadığı Toplum Çölleşmiş Toprak Gibidir’

Başta Elazığ’da ve tüm ülkede kadına dönük hangi sebeple olursa olsun şiddetin her türlüsünü kabul etmiyoruz ve kadına şiddete hayır diyoruz, bu şiddetin ortadan kaldırılmasında toplumun her kesiminde hayır demeye devam edeceğiz. Kadınlarımız etkin oldukları her yerde herhangi bir şiddet yaşamaksızın hayatın içinde olabilmeli çünkü Kadının Olmadığı Toplum Çölleşmiş Toprak Gibidir her şey kadınla başlar.’’ Dedi.

 

 

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç ise; ‘’Bakanlığımız ve Valimizin talimatları doğrultusunda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle avm içerisinde Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Alay Komutanlığıyla birlikte farkındalık amacıyla birlikte stand açtık. Türk İslam geleneği doğrultusunda vatandaşlarımızdan kadınlarımıza saygı ve hürmet çerçevesinde davranmalarını istiyoruz.’’dedi.