• Dolar
  7.3631
 • Euro
  8.7169
 • G. Altın
  460.11
 • T. Altın
  3133.8

Elazığ’da Kurban Bayramının birinci gününde vatandaşlar kurbanlıklarını kestiler.

 

 

Elazığ Belediyesi tarafından daha önce belirlenen kesim noktalarına gelen vatandaşlar, kurban kesim alanında Covid-19 tedbirlerine uyarak, randevu sistemiyle kurbanlarını kestiler

Vatandaşlar tedbirler eşliğinde ibadetlerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşarken, satıcılar ise ellerine kalan son kurbanlıklar için alıcıları bekledi.

 

 

Kurban kesim noktasında tedbirlere uyulduğunu söyleyen vatandaşlardan biri,

“Çok şükür en azından bu bayram riskler daha da azaldı. Herkes tedbirlerini alarak kurbanını kesebiliyor. Biz de kurbanımızı aldık. Sıramızı aldık. Tedbirlere uyuldu burada” dedi.

 

 

Kurban satıcıları ise, bu bayramın diğer bayramlara göre çok daha durgun olduğunu, hem pandemi sürecinin hem de depremin bunda etkili olduğunu dile getirdiler.

 

 

“Allah’a şükür, satamadığımız iki tane kaldı. Satışı da bitirir inşallah hayırlısıyla döneriz. Bu bayramda böyle bitecek. Geçen bayram bu bayrama göre daha iyiydi. Bu bayram biraz durgunluk vardı, hastalıktan dolayı. Deprem de baya etki etti, öyle böyle değil. Biz de burada daha çok küçükbaş hayvan satıyoruz”

 

 

“30-40 tane küçükbaş hayvanımız vardı. İki tane kaldı Allah’a çok şükür. Fiyatlar geçen sene iyiydi, bu sene iyi değil. Hiç iyi değil. Bu virüsten, depremden dolayı. Bütün mal duruyor. Benim de tanıdıklar geldi, aldılar. İki tane kaldı ama buna da şükür. Hamdolsun”