• Dolar
  5.7574
 • Euro
  6.5088
 • G. Altın
  242.66
 • T. Altın
  1603.4

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ve TOKİ Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü organizasyonunda Elazığ Zafran Toki Toplu Konutları bölgesinde Sağlık Sokağı etkinliği düzenlendi.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü  ve  TOKİ Emlak Yönetim Genel Müdürlüğü organizasyonunda Elazığ Zafran Toki Toplu Konutları bölgesinde Sağlık Sokağı etkinliği düzenlendi.

Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ve bağlı birimleri tarafından düzenlenen ve bölge sakinlerinden büyük bir beğeni alan Sağlık Sokağı Etkinliği ile vatandaşlara yönelik farkındalık amaçlı çalışmalar yapıldı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir  Kantarcıoğlu başta olmak üzere idareci, Doktor, Diyetisyen ve diğer sağlık çalışanlarının katılımı ile düzenlenen Sağlık Sokağı etkinliğinde boy- kilo-VKİ hesaplanması, tansiyon, şeker ölçümü, tuz ve yağ tüketiminin azaltılması, meyve sebze tüketimi, sigaranın zararları, fiziksel aktivite ve sağlıklı yaşam konularında bilgiler verildi.

Koruyucu hekimlik çalışmalarını yaygınlaştırmanın yanı sıra toplum bilincinin artırılarak, hastalıkların meydana gelmeden önlenmesi konusunda bireysel ve toplu eğitimlerin yer aldığı etkinliğe katılan Mobil Ağız ve Diş Sağlığı Aracında öğrenci ve yetişkinlere yönelik ağız ve diş sağlığı muayenesi yapıldı.

Sağlık Sokağı etkinliğinde yaklaşık bin kişiye çeşitli alanlarda sağlık hizmetleri sunumu gerçekleştirildiği açıklandı.