• Dolar
  6.8083
 • Euro
  7.4269
 • G. Altın
  378.61
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ’ın Yurtbaşı Beldesi Akmezra mevkiinde 10 dönüm arazi üzerinde Mehmet Cankara’nın üreticilik yaptığı serada sezonun ilk sera salatalık hasadı toplandı.

Elazığ’ın Yurtbaşı Beldesi Akmezra mevkiinde 10 dönüm arazi üzerinde Mehmet Cankara’nın üreticilik yaptığı serada sezonun ilk sera salatalık hasadı toplandı.

 

 

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Tarım İl Müdürü Turan Karahan, TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz ve beraberindeki heyetin katıldığı hasat toplama etkinliğinde konuşan Elazığ Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ tarımı adına önemli bir günü yaşadıklarını belirterek,

“Bölgemizin bir tahıl deposu olduğunu hep söylüyorduk, şimdi seracılıkta da örtü altı dediğimiz yöntemle güzel işler başarılıyor, bugün bu modern serada çok kaliteli bir ürün yetiştirildiğini hep birlikte gördük ve bu bizi son derece memnun etti.  Çiftçi arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarda katkıları olan tarım İl Müdürümüze TKDK İl Koordinatörümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Elazığ Tarım İl Müdürü Turan Karahan ise,

“Bugün Akmezra’da büyük bir mutluluğu hep birlikte paylaşıyoruz. Akmezra sadece Elazığ’ın değil tüm bölgenin sebze ve meyve ihtiyacını karşılayan bir alan. Çalışmalara katkısı olan herkese teşekkür ediyor, sezonun bereketli geçmesini diliyorum” dedi.

Yurtbaşı Akmezzra mevkiindeki sera iletmecisi Mehmet Cankara ise, sezonun ilk hasat toplanması esnasında kendilerini yalnız bırakmayan Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Tarım İl Müdürü turan Karahan, TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz ve beraberindeki heyete teşekkür etti ve seranın bu aşamaya yaklaşık iki ay gibi bir sürede geldiğini belirterek, bölgeye doğalgazın verilmesi halinde verimliliğin ve ürün çeşidinin arttırılabileceğini, hem yaz hem de kışın ürün çıkarabileceklerini söyledi.

 

 

Tarladaki ürünü üreticiden alarak tüm Türkiye’ye pazarlayan komisyoncu ve aynı zamanda Elazığ TSO  Yönetim kurulu Üyesi olan Suat Barış ise, bölgenin seracılıkta ciddi bir gelişme sağladığını belirterek, Akmezra civarına Bölgenin Çukurova’sı denildiğini belirterek,

“Bölgemiz elverişli insanımız çalışkan, verdikleri desteklerden dolayı Asilhan Arslan, Tarım İl Müdürümüz turan Karahan ve TKDK İl Koordinatörümüze teşekkür ediyorum. Bugün dalından topladığımız salatalığı yarın insanlarımız sofralarında tüketecekler bunun mutluluğunu yaşıyoruz, ilimizde seracılığın gelişmesi için Ticaret ve Sanayi odamız öncülüğünde yapılacak çalışmaları son derece önemsiyor ve değerli buluyoruz” dedi.