• Dolar
  7.6604
 • Euro
  8.9115
 • G. Altın
  458.49
 • T. Altın
  3120.8

8 Aralık 2018 tarihinde Nailbey Mahallesi Tuncay Sokak’ta işlenen cinayette Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Girgin öldürülmüş, cinayet tüm Elazığ’ı yasa boğmuştu.

Elazığ 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Doç. Dr. Mustafa Girgin cinayetinin 3. Duruşması'na, cinayete kurban giden Doç. Dr. Mustafa Girgin’in ailesi, yakınları ve avukatı katıldı.

 

 

İKİ SANIĞA DA MÜEBBET HAPİS 

Yaklaşık 2 saat süren duruşmaya Sanıklar Çağla B. ve Fatih Şemsettin A.telekonferans yöntemiyle bağlandılar. Mahkeme sonucunda iki sanığa da kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verildi.

 

 

ÇAĞLA B. - FATİH ŞEMSETTİN A.

 

NE OLMUŞTU?

8 Aralık 2018 tarihinde Nailbey Mahallesi Tuncay Sokak’ta bir apartmanın beşinci katında Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Girgin cinayete kurban gitmişti.

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak görev yapan Çağla B.’ye ait olduğu iddia edilen evde çıkan tartışmanın ardından, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi ve İntör Doktor Fatih Şemsettin A., Doç. Dr. Mustafa Girgin’i defalarca bıçaklayarak öldürdü. Aslen Karadenizli olduğu öğrenilen Fatih Şemsettin A.'nın ailesinin Kanada’da yaşadığı ve kendisinin de Kanada vatandaşı olduğu, Yabancı öğrenci kontenjanı ile Kanada’dan Elazığ Fırat Üniversitesi Hastanesi’ne geldiği öğrenildi.