• Dolar
  6.9892
 • Euro
  8.237
 • G. Altın
  442.65
 • T. Altın
  3034.1

Kısa adı ELFED olan Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından geçtiğimiz gün bayramlaşma programı düzenlendi.

Elazığ’ın tanıtımı noktasında önemli rolü olan ve her platformda Elazığ’a faydalı olmak için çaba gösteren ELFED Başkanı Faik İçmeli bayramlaşma programında önemli açıklamalarda bulundu.

“BAYRAĞIMIZA, EZANIMIZA, VATANIMIZA BAĞLI KALMALIYIZ”

Birlik ve beraberlikten hiçbir zaman kopmamamızın gerektiğini belirten Başkan İçmeli:

“ELFED olarak biz büyük bir aile olduk. Gördüğünüz üzere beraber yiyiyoruz, beraber oturuyoruz, her konu hakkında konuşuyoruz. Bunu hangi ortamda yapıyoruz? Hür olduğumuz için, bağımsız olduğumuz için, bu şanlı bayrağımız dalgalandığı için, ezanımız devam ettiği için bunları gerçekleştirebiliyoruz. Bir de düşünün ki buna hasret olan bir çok Müslüman ülke var. Kan gölüne dönmüş her taraf. O açıdan siyasi partiler, siyasi görüşler bir tarafa bizim için esas olan ortak değerlerimizdir. Bunlar nelerdir? Bayrağımızdır, ezanımızdır, vatanımızdır, cumhuriyetimizdir. Bunlara bağlı kalalım, bunları koruyalım.” Dedi.

 

 

“BİZİM ESAS HEDEFİMİZ ÜLKEMİZİN BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİK İÇİNDE DEVAM ETMESİDİR”

“Bilindiği üzere son 10 günde 20’ye yakın şehit verdik. Terör örgütü yaz dolayısıyla hareketlendi. Bunu misli ile karşılık veriyor silahlı kuvvetlerimiz, Mehmetçiğimiz ama yüreğimiz yanıyor. Biz Elazığlılar olarak bu konuda çok hassasiyetimiz var. Ülkemize sahip çıkalım. Bugün şu parti var. Yarın başka parti olur. Bunları kenarı bırakalım. Bizim esas hedefimiz ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde devam etmesidir. Buna ihtiyacımız var. Ben Elazığlıların bunu en iyi şekilde yerine getirdiği kanaatindeyim”