• Dolar
  7.4839
 • Euro
  9.0395
 • G. Altın
  442.09
 • T. Altın
  2999.2

Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Memur Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Engin Kırçıl yüzme havuzunda ‘’Engel Olma Engelsizsiniz’’ sloganı ile engelliler için Vedat Ergün ve Fatma Susmaz ile birlikte farkındalık dalışı gerçekleştirdi.

Kırçıl’’ Farkındalığa Yol Açmak İçin Elimizden Gelen Mücadeleyi Sergiledik’’

Memur Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Engin Kırçıl, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık etkinliğimizi pandemi nedeniyle 1 Aralık tarihinde gerçekleştirmek durumunda kaldık. Çünkü bugün 21:00 itibariyle artık havuzlar da kapalı olacaktır. Biz Memur Sen Engelliler Komisyonu olarak Elazığ’da böyle bir farkındalığa yol açmak için elimizden gelen mücadeleyi sergiledik. Bize kapılarını açan Tornado Spor ve Yaşam Merkezine, Nizam Hocama çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Özel Ada rehabilitasyon merkezi hocamızda yanımızda. Kendisi ile birlikte bu dalışı gerçekleştirdik. Fatma Susmaz hocama teşekkür ediyorum. Umarım engeller gönüllerde kalmaz. İmkan verildiği sürece de engelleri birlikte aşarız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Ergün ‘’ Engelli İnsan Hasta Gibiymiş Davranıyorlar’’

Dalgıç Vedat Ergün ise, “Bugün bir etkinlik vardı. Dünya engelliler günü. İlk defa 1992 yılında dünya engelliler günü tanındı ve o günden sonra dünyada gün olarak kutlanmaya başladı. Bugünden sonra dünyanın her yerinde etkinlik düzenleniyoruz. Türkiye’de genelgede memurlara idari izin sayıldı. 10-15 Mayıs arası da engelliler haftası. Dünyada bu iki haftada kutlanıyor. Engelli arkadaşlarımız için şunu diyorum engelli olmak bir hastalık değildir. Engelli insan hasta gibiymiş davranıyorlar. Engellilik farklı bir olay hastalık farklı bir olay. TDK’da da engellilik vücudun herhangi bir yerinin eksik olması demektir. Ben bu konuda engelli arkadaşlarla birlikte bir ayrıcalık olsun diye dalalım dedik. İnşallah bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. İnşallah ta oluşturmuşuzdur” dedi.

 

 

 

 

 

 

Susmaz ‘’ Engelleri Birlikte Aşalım’’

Özel bir rehabilitasyon çalışanlarından Fatma Susmaz “Engellerin aşılmak için olduğuna inanıyoruz. 3 Aralık Engelliler Gününde Engin hocamla bir farkındalık oluşturmak istedik. Daha çok gündeme gelip desteklenmesi taraftarız. O yüzden buradayız. Burada farkındalığı olan bütün arkadaşlarıma sesleniyorum; Engelleri birlikte aşalım” şeklinde konuştu.