• Dolar
  6.8627
 • Euro
  7.774
 • G. Altın
  396.95
 • T. Altın
  2702.2

Elazığ'da meydana gelen depremde 3 yıldır felçli şekilde yatağa bağlı yaşayan 70 yaşındaki Kenan Gül, mucizevi bir şekilde iyileşti.

Elazığ’da meydana gelen depremde rahatsızlığı nedeniyle 3 yıldır felçli şekilde yatağa bağlı yaşayan 70 yaşındaki Kenan Gül, deprem anında panikle kendini dışarı attı. Yaşlı adam, yürüyebildiğini ancak depremin şokunu atlattıktan sonra fark etti. Yaşanan olay, yıllar önce çekilen Kemal Sunal filmini akıllara getirdi. Deprem sırasında kimsenin fark etmediği mucize olay, ancak depremin şoku atlatılınca fark edildi.

 

 

GÜL: “BİR BAKTIM Kİ KAPIDAYIM”

3 yıldır yatağa bağlı yaşayan Kenan Gül yaşadığı anları ve hastalığını,

“Ben belden aşağı felç geçirdim. Altım bağlanıyordu. Hiç ayağa kalkamıyordum. Yani lavaboya bile gidemiyordum. Elimden tutsalar bile, elimi yüzümü yıkamaya dahi gidemiyordum. Hanım komşuya gitti. O sırada biz iki kızımla evdeydik. O anda yatağımın sallandığını hissettim.  Zaten köpeğim de yanımdaydı. O da telaşa düştü. Kızlarıma seslendim. Deprem oluyor dedim. O anda deprem şiddetlenmeye başladı. Kızlarıma ‘Siz kapıya gidin’ dedim. Ben kızlarımın merdivenine çıktığını gördüm. Bir baktım ki ben de oradayım. Oraya nasıl geldim, nasıl oldu fark etmedim. Ondan sonra hanım ve komşular geldi beni dışarı çıkardılar” diye anlattı.

 

GÜL: “CANIMIN DERDİNE DÜŞTÜM”

Aşağı indikten sonra yavaş yavaş adım atmaya başladığını anlatan Gül,

“O andaki şokla, korkuyla kalkmışım ayağa. Hiç farkında olmamışım. Depremin korkusuyla o şok o anda nasıl geldi bana. Belki de canımın derdine düştüm, ayağa kalktım. Belki de deprem olmasaydı ben o psikolojiyle yatabilirmişim. Ailem beni görünce öyle çok sevindiler” dedi.