Harput Sanayici Ve İş Adamları Derneği tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Resmi olarak 26 Şubat 2021 tarihinde kurulan Harput Sanayici Ve İş Adamları Derneğinin tanıtım toplantısı gerçekleşti.

HARSİAD Başkanı Arif Erol, derneğin kuruluş amacından bahsetti.

HARSİAD Başkanı Arif Erol ‘’ Harput Sanayici ve İş Adamları Derneği bünyesindeki farklı sektörlerdeki iş adamları arasındaki bilgi birikim ve fikir paylaşımına öncülük ederek iş birliği oluşturarak daha ileri iktisadi ve sosyal seviyelere ulaşmaları için gerekli çalışmalar yürütmek çeşitli sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşları ile ilişkiler geliştirerek üyelerini bu kuruluşlarda güçlü temsil ilişkileri içerisinde olmalarına rehberlik etmek, iş dünyasının sorunlarını tespit edip giderilmesi yönünde çalışmalar yapmak, yerel bölgesel ve ulusal konularda projeler hazırlayıp ilgili kurumlarla paylaşmak ve bu projelerin yapılmasında rol oynamaktır.’’ Dedi.

Sosyal sorumlulukların bilincinde bir sivil toplum kuruluşu olduklarını aktaran Başkan Erol,  derneğin hayırlı olması temennisinde bulundu.

HARSİAD Başkanı Arif Erol ‘’Sosyal sorumlulukların bilincinde, serbest piyasa ve ekonomi ilkelerini özümsemiş, ulusal ve uluslararası platformlarda güçlü ilişkileri ve etkin temsiliyeti olan gündem oluşturan ve yaptırım gücüne sahip sivil toplum kuruluşu olmaktır. Ben bu doğrultuda bugün HARSİAD’ın üyelerimiz için şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.