• Dolar
  7.6403
 • Euro
  8.8945
 • G. Altın
  457.18
 • T. Altın
  3112.2

Elazığ’da bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar Hazar Gölü’ne akın etti.

 

 

Hazar Gölü'nün kıyıları bayramı fırsat bilen tatilcilerin akınına uğradı. Özellikle bölge iller başta olmak Elazığ’a gelenlerin gözde mekanı Hazar Gölü'nde tatilciler hem suyun hem de tatilin keyfini çıkardı.

 

 

Diyarbakır’dan geldiğini dile getiren vatandaşlardan Arda Bora, “Diyarbakır çok sıcak ondan dolayı eğlenmeye geldik. Hava güzel ortam da güzel gölü de insanlar biraz kirletiyor ama bu konuda biraz daha dikkatli ve titiz davranırsak daha iyi olur. Yaz aylarında genellikle daha çok geliriz. Diyarbakır daha sıcak ondan dolayı buraya ailemiz ve arkadaşlarımızla birlikte serinlemeye geliriz” dedi.

 

 

Malatya’dan gelen Abdullah Tugan ise,

“Burası çok güzel bir yer. Bayramın 4’üncü günü buraya gelerek serinledik. Buranın ortamı çok güzel. Arkadaşlarımızla güzel bir ortam kurduk burada ilk sefer gelmemize rağmen beğendik. Buraya biraz daha emek sarf edilmesini talep ediyoruz. Bundan sonra sürekli buraya gelip arkadaşlarımızı da burayı tavsiye ederiz. Çok güzel bir yer. Elazığ’dan, Malatya’dan, Diyarbakır’dan ve Bingöl’den gelenler var. Çevre illerin çoğu burada o yüzden biraz daha emek sarf edilmesi gerekiyor” diye konuştu.