• Dolar
  5.6913
 • Euro
  6.3238
 • G. Altın
  272.15
 • T. Altın
  1843.9

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş Elazığ da özel bir hastanede görev yapan Hemşire Şeyma Gündem'e hasta yakını öğretmen İ.S.ve yakını tarafından yapılan darp ve şiddetten dolayı basın açıklaması yaptı.

Karataş açıklamasında: "Elazığ'da özel bir hastanede görev yapan genç hemşire meslektaşımız hasta yakını öğretmen İ.S. ve yakını tarafından darp edilmiştir. Hemşiremiz  darp raporu alırken, şikayetçi olduğu olaya karışanlar ise gözaltına alınmıştır.

Özel bir hastanenin çocuk bölümünde tedavi altına alınan çocuğa hemşire Şeyma Gündem müdahale etmiş ve tedavi bitince çocuğun damar yolunu çıkarmasıyla aile yakınları hemşireye küfür ederken, öğretmen olduğu öğrenilen bir yakını da darp etmiştir. Durumun polise bildirilmesi üzerine hastaneye polis ekibi sevk edilmiş ve Hemşireyi darp eden öğretmen ile bir yakını gözaltına alınmıştır.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları bizi derinden yaralamaktadır. Sebebi ne olursa olsun böyle bir durumun asla kabul edilemeyeceğini her zaman dile getiriyoruz. Yaşanan bu vahim hadiseyi de kınıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın yaşadıkları bu tip olaylarda her zaman KAMU SAĞLIK-SEN olarak yanlarındayız. Görevi başında şiddete maruz kalan ŞEYMA GÜNDEM Hemşiremize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, saldırıyı gerçekleştiren şahısların en ağır cezayı almaları için yargıya taşınan olayın sonuna kadar takipçisi olacağız" ifadelerine yer verdi.