• Dolar
  5.8249
 • Euro
  6.6499
 • G. Altın
  267.81
 • T. Altın
  1764.9

Batı Kırtasiye tarafından “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesine katkı vermek amacıyla 15 Nisan Pazartesi günü Ahmet Aytar Meydanı’nda kitap fuarı açıldı.

Batı Kırtasiye tarafından “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesine katkı vermek amacıyla 15 Nisan Pazartesi günü Ahmet Aytar Meydanı’nda kitap fuarı açıldı.

 

 

Batı Kırtasiye Sahibi Mustafa Batı,

“40 yılı aşkın süredir sektörünün öncü firmalarından biri olarak, “Herkes Okusun Diye” kitap fuarımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün devam ettirmekte olduğu “Elazığ Her Yerde Okuyor” projesine bir destek de bizden olsun diyerek, tüm kitapları 3-5-7-9 liradan satışa sunduk. Ayrıca herkes mutlaka bu fuarda kendine en uygun olan kitabı bulabilecek” diye konuştu.

 

 

Elazığ Belediye Başkan Vekili Masar Ayas ise,

“Kıymetli kitap dostlarım, ilimle, irfanla inşa edilmiş bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizler ilk emri “Oku” olan bir dinin mensuplarıyız. Bu nedenle özellikle gençlerimizin kitaplarla daha yakın olması, bizler açısından son derece önemlidir. Buna katkı sağlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

 

Goncalar Solmasın Derneği Başkanı Hacı Ormanoğlu da,

“Elazığ bir ilke daha imza atıyor. Elazığ her şeyin en iyisine layık, çocuklarımız her şeyin en iyisine layık. Bugün bu kampanyayı bu yüzden başlatıyoruz. Diyorlar ki, çocuklarımız okumuyor. Allah’ın izniyle okuyacaklar.” yorumunda bulundu.

 

 

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Suphi Döner,

“İlim irfan şehri olan ilimizin bütün gençlerini ve yediden yetmişe herkesi fuara bekliyoruz. 3-5-7-9 liradan satılan kitaplardan istediklerini alıp okusunlar. Burada ilimizin ilim irfan şehri olmasının yanında göze çarpan diğer özelliği de hayra olan düşkünlüğü. Askıda ekmek, askıda elbise kampanyaları buna örnek. Burada da askıda kitap kampanyası başlattık. Belki de dünyada bir ilk.” diye konuştu.