• Dolar
  5.7635
 • Euro
  6.4297
 • G. Altın
  282.79
 • T. Altın
  1905

Yurtbaşı Hipodromu’nda yeni sezonun ilk yarışması gerçekleşti.

Yurtbaşı Hipodromu’nda yeni sezonun ilk yarışması gerçekleşti. Gerçekleşen yarışa Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, ​​İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, Türkiye Jokey Kulubü Genel Sekreteri Saadettin Atığ ve vatandaşlar katıldı. Yurbaşı Hipodromu’nda yeni sezonda her hafta bir yarış düzenlenerek toplamda 39 yarış gerçekleştirilmesi bekleniyor.

 

 

Türkiye Jokey Kulubü Genel Sekreteri Saadettin Atığ açılışı gerçekleşen hipodromla iligli bilgiler vererek,

“Hipodromlar dünyada park olarak geçiyor. Çünkü genelde hipodromlarda aileler için piknik yapabilecekleri yerler, golf sahaları oluyor. Biz de ise bunlara ek olarak Atla Terapi Merkezi var. Engelli çocuklarımıza imkan tanıyan at ile tedavide gelişme sağlayabilen bir merkezimiz var. Buraya bütün ihtiyacı olanları bekliyoruz. Burada başarılı bir sezon geçeceğini tahmin ediyorum. Park veya mesire alanı olarak da Elazığ halkını her zaman bekliyoruz.” diye konuştu.

 

 

​​İl Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan Elazığ’ın dokuz şanslı ilden biri olduğunu vurgulayarak,

“Hipodromun olduğu ilimizde bu sezonun ilk yarışını başlattık. Tabii ki bu yarışlarla birlikte, Türkiye’nin her tarafından, atçılık ile ilgilenenlerin buraya geldiği, misafirlerimizi ağırladığımız ve gerçekten Elazığ’a ciddi manada katkı sağlayan bir organizasyondan bahsediyoruz. Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na da teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmadılar” dedi.