• Dolar
  5.8894
 • Euro
  6.4964
 • G. Altın
  280.05
 • T. Altın
  1903.6

Kısa adı İHH olan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Elazığ İl Temsilciliği Suriye’ye 112’inci yardım tırını gönderdi.

Kısa adı İHH olan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Elazığ İl Temsilciliği Suriye’ye 112’inci yardım tırını gönderdi. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan İSAŞ Un Fabrikası’ndan hareket eden tır Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için yola koyuldu.

 

 

İHH Elazığ İl Temsilcisi Metin Kılıç,

“Elazığ İHH olarak Suriye’deki ihtiyaç sahipleri için üzerimize düşen görevi yaptık yapmaya devam edeceğiz. Bugün itibariyle Suriye’nin içinde bulunan mağdur ve mazlum durumundaki Müslüman kardeşlerimiz için, Elazığ’dan 112. Un tırımızı bugün itibari ile gönderiyoruz. Savaş başlayalı 8 yıl oldu. Milyonlarca insan katledildi, muhacir durumuna düştü. Bizler İHH olarak, bu süreçte kendi üzerimize düşen görevi yapmak suretiyle, başta un olmak üzere, çeşitli yardım malzemelerini, açlık çeken, savaşta olan kardeşlerimize ulaştırma gayreti içerisindeyiz. Allah bütün Elazığlı kardeşlerimizden razı olsun. Suriyelilere gerekli yardımı ulaştırdık ve ulaştırmaya da devam ediyoruz” dedi.

 

MUHACİRLER ÜZERİNDEN ÇEŞİTLİ ALGI OPERASYONLARI VUKU BULMAKTA

8 yıldır devam eden savaşın bir an önce bitmesinin tek temennileri olduğunu ifade eden Kılıç,

“Buradan gönderilen yardım tırı, oradaki kardeşlerimiz için bir nebze de olsa aş olacak, hayat olacak. Ülkelerini terk edip, muhacir durumuna düşen kardeşlerimizin bir an önce memleketlerine dönebilmelerini, Rabbimizden niyaz ediyoruz. İnşallah göndereceğimiz, son yardım tırı olur. Kardeşlerimiz, bir an önce kendi memleketlerine gidebilsinler duasıyla bunu yapıyoruz. Gerek ilimizde gerek diğer şehirlerde, muhacirler üzerinden çeşitli algı operasyonları vuku bulmakta. Bir topluluğun içerisinde her türden insan mevcuttur. Bu bireysel hadiseleri genele yayarak, mazlum durumundaki insanların tamamını linç etmek, dışlamak gibi bir yanlışın içerisinde düşmeyelim. Evet, bu süreç uzun sürdü ancak yine de inanıyoruz ki bu süreç geçicidir” diye konuştu.