• Dolar
  7.359
 • Euro
  8.9377
 • G. Altın
  436.80
 • T. Altın
  2968.2

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş çiftçilerin Ziraat Bankasına olan borçlarının faizinin silinmesi gerektiğini vurgulayan bir açıklamada bulundu.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş ‘’ Tarım meselesi bir beka meselesidir borç yükü altında ezilen çiftçilerimize, devletimiz tarafından Ziraat Bankasına olan borçlarının faizinin silinmesi ve 5 yıllık vaade ile faizsiz yeni kredilerin verilmesi gerekmektedir.’’ İfadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Av. Erhun Karakuş açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

İlimizde ki Ziraat Odasına yapmış olduğumuz ziyaret neticesinde ve öncesinde ise ilçe, belde ve köy ziyaretlerimiz esnasında karşılaştığımız öncelikli sorunların başında çiftçilerimizin bizlere ilettikleri sorunlarının yerel ve genelde çözüme kavuşturulmadığını bu sorunların başında ise tarım kredi kooperatiflerine olan borçları ve bu borçların faizleri.

 

 

 

 

 

Çiftçilerimizin Ziraat Bankasına Olan Borcunun Yapılandırılmalı

Çiftçilerimizin bankalara 125 milyar lira ve tarım kredi kooperatifine 9 milyar lira olmak üzere toplam 134 milyar lira kredi borcu bulunmaktadır. Bankalara olan 125 milyar liralık kredi borcunun 75 milyar lirası Ziraat Bankası'nadır. Burada yapılması gereken çiftçilerimizin Ziraat Bankasına olan borcunun yapılandırılması, borcun faizinin silinmesi ve Faizsiz olarak ve en az 5 sene vade ile yeni teşvikler yeni krediler sağlanması gerekmektedir.