• Dolar
  7.6604
 • Euro
  8.9115
 • G. Altın
  458.49
 • T. Altın
  3120.8

İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) Direktörü Elazığlı Kazım Gökhan Elgin Kanal23 Ana Haber’in konuğu oldu.

İstanbul Valiliği Proje Koordinasyon Birimi’nde başarılı projelere imza atan Gökhan Elgin hayata geçirdikleri çalışmaları Kanal 23 Ana Haber’de değerlendirdi.

2006 yılında İPKB bünyesinde İstanbul’un depreme hazırlık projesi olan İSMEP projesini hayata geçirdiklerini anımsatan Elgin,  İstanbul ilinin haberleşme sistemlerini iyileştirilmeleri, afet koordinasyon merkezlerinin yapılması gibi kamu binalarında da yeni dönüşümlere gittiklerini ifade etti.

1479 kamu binasında dönüşüme gittiklerini ifade eden Elgin özellikle okullarda yapılan dönüşüm çalışmalarda Yüzde 90 ilerleme kaydettiklerini ifade etti. Vizyoner olarak içinde bulunduğumuz yüzyılın okullarını yaptığımızı gururla söylüyorum dedi.

Pandemi döneminde hayata geçirdikleri hastaneler hakkında da bilgi veren Elgin, İstanbul’da 4 tane pandemi hastanesi hizmete aldıklarını ifade ederek, yapılan hastanelerin yenilikçi ve teknolojik olduklarını belirtti.

Elazığ’da meydana gelen depremi de değerlendiren Elgin, deprem öncesinde Elazığ’da birçok bina eski binaydı kentsel dönüşüm çalışmaları başlamıştı fakat fazla yol almadan deprem gerçekleşti. Elazığ bunu artı bir fırsat olarak değerlendirip yeni bir şehir planı ile yeni yapılacak konutların kentin planına estetiğine dokusuna katkı olacak şekilde biran önce yapılıp Elazığlılara teslim edilecektir dedi.

Aynı zamanda ELFED genel başkan vekilliği yaptığını da aktaran Elgin, Elazığlıların her zaman en iyi makamlara layık olduklarını ifade etti.