İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneğinden Farkındalık Amaçlı Çocuklara Yönelik "Bilime Yolculuk" Etkinliği Yapılacak

Dernek üyeleri 07-15 yaş gurubu çocuklarına bilimin temel prensiplerini, bilim ve teknolojinin günlük yaşantımızda ki önemini anlatmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla 24 Aralık 2019 tarihinde saat 09:00 ile 17 :00 arasında dernek üyelerinin çocuklarına "Bilime Yolculuk" etkinliği yapılacak

Dernek Başkanı Muzaffer Acar etkinlikle ilgili açıklama yaptı. Acar açıklamada ‘‘Çocuklarımıza bilimin temelini oluşturan prensip ve kuramları gözlemleyerek, deneyleri gözlemleyerek, inovasyonla hayal güçlerini birleştirerek çocuklarımızın bilime ilgisini dikkatini çekmek temel hedefimizdir. ’ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin bilim laboratuvarları ve bilim müzesi gezisi rehber eşliğinde anlatımla gezilecek. Dernek üyeleri çocuklara özel olacak  ‘Bilime yolculuk etkinliği’ ücretsiz olup derneğe ulaşım ve öğlen yemeği sağlanacaktır.

Dernek tarafından Bilime yolculuk etkinliğinde yer almak isteyen üyelerin etkinliğe katılacak olan çocuklarının isimleri 20 Aralık 2019 tarihi saat 17:00‘ye kadar derneğe yazdırmaları istendi.