Elazığ'da, kağıt toplama arabası çalınan Hayriye Korkmaz'a Rızaiye Mahallesi Gönül Elçileri Topluluğu ve Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kağıt toplama arabası hediye edildi.

Elazığ'da yaşayan 2 çocuk annesi Hayriye Korkmaz'a ait olan kağıt toplama arabası, geçtiğimiz haftalarda çalındı. Geçimlerini kağıt toplayarak sağlayan ailenin yardımına Rızaiye Mahallesi Gönül Elçileri Topluluğu ve Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yetişti.

Lise tarafından 1 adet ve Rızaiye Mahallesi Gönül Elçileri Topluluğu tarafından 2 adet olmak üzere toplamda 3 adet kağıt toplama arabası ve 7 yaşındaki oğlu Yusuf için bisiklet hediye edildi.

 

Hayriye Korkmaz'ı 1 buçuk yıldır tanıdıklarını dile getiren Rızaiye Mahallesi Gönül Elçileri Topluluğu Temsilcisi Musab Tanyıldızı; "20 gün önce kestiğimiz kurban etini dağıtıyorduk. Eti Hayriye ablaya getirdiğimde" Benim daha büyük bir sıkıntım var" dedi. Abla noldu deyince "Ekmeğimi kazandığım arabamı çaldılar" dedi. Hayriye ablanın eşi yok, 2 çocuğu var. Geçimini tamamen bu araba üstünden sağlıyordu. Biz çalan adam bile vicdan yapabilir diye bekledik çünkü durum çok kötüydü. Geçen her günde onun zararınaydı. Dedik ki abla sen durumunu anlat. Anlattıktan sonra arabasının yapılması için çektiğimiz videoyu sosyal medya hesaplarımızda paylaştık. Allah duyarlılık gösteren hayırseverlerden razı olsun. Biz bir araba istedik, 3 araba teslim etmiş olduk."dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde ihtiyaç sahibi ailelerin bakım-onarım işlerini yaptıklarını dile getiren Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal Teknolojisi Alan Şefi Veysel Yapıcı; “Bu aile de bölümümüzdeki bir öğretmen arkadaşımızın vesilesiyle Rızaiye Mahallesi Gönül Elçilerini bularak böyle bir ailenin olduğunu, ekmek teknesi olan kağıt toplama arabasının çalındığını söylediler. Bizde okul olarak böyle bir araba yapmaya karar verdik. Öğrencilerimizle beraber aracı yaptık ve aileye destek olmaya çalıştık. Devletimiz milletimiz için var. Öğrencilerimizi bu bilinçle yetiştirerek ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarımız sürecek" ifadelerini kullandı.

 

Kağıt toplayarak geçimi sağlayan Hayriye Korkmaz ise; "1 kızım 1 oğlum var. Yardım istemiyorum, arabam geldi bana yeter. Allah verenlerden razı olsun. Arabam olmasaydı perişan olurdum. Geçimimi kağıtla sağlıyorum" dedi.