• Dolar
  7.8492
 • Euro
  9.3073
 • G. Altın
  484.04
 • T. Altın
  3269.9

Son kaymakamlar kararnamesi ile Malatya’nın Kale İlçesi Kaymakamlığına atanan Abdulselam Bıçak, Kale’de kendisini memleketi Elazığ’da çalışıyormuş gibi hissettiğini aktararak, Kale’de hayırlı hizmetler yapma temennisinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan son kaymakamlar kararnamesi ile Malatya Kale Kaymakamlığı’na atanan hemşehrimiz Abdulselam Bıçak, görevine resmen başladı.

 

 

Kanal 23 televizyonu olarak makamında ziyaret ettiğimiz kale kaymakamı Abdulselam Bıçak, Kale’de kendisini memleketi Elazığ’da çalışıyormuş gibi hissettiğini aktararak; “Hayatımın büyük bir bölümü Elazığ’da geçti, lise son sınıfa kadar Elazığ’da okudum. memleketimizden bir parça sayılır Kale, Arada bir baraj ayırıyor Baskil ve Kale’yi. Birçok noktada benzerliklerini görüyoruz aslında. İnsan yapısı, kültürel yapı, coğrafik yapı, her iki ilçenin kayısısı aynı. O yüzden ayırmak çok zor. Kendi memleketimizde çalışıyor gibi hissediyoruz. Bu bizi mutlu ediyor. Daha önce çalıştığımız yerlerde yaptığımız hizmetler burada yaptıklarımızdan bir tık farklı olacak çünkü burası bizden bir parça. İnşallah kazasız belasız hizmetler yapmayı Allah bize nasip eder. İnşallah hayırlı hizmetler yapıp halkın duasını alıp ayrılırız diye düşünüyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

 

Kale ilçesinin de tıpkı Elazığ ve ilçeleri gibi depremden etkilendiğini ifade eden Kale Kaymakamı Abdulselam Bıçak; ‘‘ Yaklaşık 800 konutumuzda ağır hasar var. 330 tane konut yapılıyor ve 2 köyümüzde yerinde yapımlar devam ediyor. Bunun Evlerin eski olması da etkiliyor. Çok şükür can kaybımız yok. Konutlarımız bitmek üzere. Kış gelmeden konutların teslimatı yapılacak.’’dedi.

 

 

Kömürhan Köprüsü

Son olarak yapımı devam eden yeni Kömürhan köprüsü ile ilgili bilgiler de veren Kale Kaymakamı hemşehrimiz Abdulselam Bıçak; ‘‘Kömürhan köprüsü Elazığ içinde önemlidir. Yaklaşık 10 dakika yolu kısaltıyor. O güzergah yaklaşık 17 il tarafından kullanılıyor. Hem Kale’ye hem de Elazığ’a hayırlı olacağını düşünüyorum.’’ Dedi.