• Dolar
  5.8136
 • Euro
  6.5521
 • G. Altın
  238.46
 • T. Altın
  1610.5

Elazığ Ekonomi Platformu Haftalık Olağan Toplantısını Platform Üyesi Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD)Elazığ Şubesi Ev Sahipliğinde gerçekleştirildi.

Elazığ Ekonomi Platformu Haftalık Olağan Toplantısını Platform Üyesi Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD)Elazığ Şubesi Ev Sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda bir önceki toplantı gündeminde ele alınan Kalıcı Fuar Alanı tekrar ele alınarak görüşüldü.

Elazığ Ekonomi Platformu Dönem Başkanı Süleyman Kamaç, toplantıda yaptığı açıklamada, “Elazığ Gıda Tarım fuarında Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım’ın açıklamasında Kalıcı Fuar alanın ödeneğinin hazır olduğunu ve Şehir merkezinden yer tahsisi Kültür Park’a yakın, insanların rahat ulaşabileceği, yılın 12 ayı 365 günü kolayca başka organizasyonlarda da her gün kullanılabilecek, her saat kullanılabilecek bir alan olabilmesi için bir yer tahsisi var, o da son aşamaya geldiğini ifade etmişti. Sayın Valimizin bu açıklaması Elazığ Ekonomi Platformu olarak bizleri memnun etmiştir. Yapılan çalışmalarda Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kamaç, Elazığ’ın ulaşım imkânları ve belli sektörlerin merkezi olmasından dolayı fuarcılığın geliştiğine dikkat çekerek; “Günümüzde düzenlenen ticari fuarların, özellikle de üreticilerin ve aracıların katıldığı iş fuarlarının önemi yadsınamaz Fuarcılık hem turizm hem de endüstridir” “Fuarların ekonomiye katkısına baktığınızda bulundukları illere ve bölgelere çok büyük katkı sağlıyorlar. Kalıcı fuar merkezi ile başta konaklama sektörü, lokantalar ve yöresel ürün satan esnaflara potansiyel müşteri akıtacaktır. Bu nedenle bu projenin kısa sürede bitirilmesi ile Elazığ ekonomisine katkı sağlayacağını ifade eden Kamaç,14 Ekim 2018 Pazar günü ilimize gelecek olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den Elazığ Ekonomi Platformu olarak Kalıcı fuar alanının müjdesini bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.