Kazakistan'da yaşayan Elazığlı Hasan Demirel, koronavirüse yakalandı. Durumu gittikçe ağırlaşan ve hastanede tedavi altında olan Hasan Demirel’in Elazığ’da yaşayan ağabeyi, kardeşi için yardım çağrısında bulunarak, “Tek isteğimiz kardeşimin ülkemize getirilmesi” dedi.

Kazakistan'ın Almatı şehrinde restoran işletmeciliği yapan 38 yaşındaki Hasan Demirel, Covid-19’a yakalandı. Hastanede tedavi altına alınan Hasan Demirel, Elazığ'da yaşayan ağabeyi ile görüşerek durumunun giderek kötüleştiğini, Türkiye’ye gelerek tedavi olmak istediğini söyledi.

 

 

“2 ÇOCUĞU VE EŞİ PERİŞAN HALDE, KARDEŞİME ULAŞAMIYORLAR”

Hasan Demirel'in ağabeyi Mehmet Demirel, kardeşinin 10 yıl önce Kazakistan’da iş yeri açtığını, orada evlendiğini belirterek,

“Kardeşim bir haftayı aşkın süredir Kovid-19 hastalığına yakalandı. Kardeşimin sağlık durumu gün geçtikçe kötüye gidiyor. Durumu ağırlaşınca orada bir özel hastaneye kaldırıldı. 2 çocuğu ve eşi çok perişan. Kardeşime ulaşamıyorlar. Sağlık durumu hakkında bilgi verilmiyor. Orada insanlar koridorlarda yerlerde yatıyor, bu hastalıktan dolayı. Bakan, eden yok. Biz de Türk makamlarımızdan, Sağlık Bakanımızdan devletimizden destek istiyoruz. Hastamızı, kardeşimizi bir an evvel buraya getirsinler” diye çağrıda bulundu.

 

“CUMHURBAŞKANIM, SAYIN BAKANIM KARDEŞİMİ KURTARIN”

Kardeşinin durumunun çok ağır olduğunu ve getirmek için girişimlerde bulunduklarını da söyleyen Demirel,

“İçişleri Bakanlığı'na başvuru yaptık. Bizden Covid-19 testini istediler. Ancak Kazakistan'da Covid-19 testi yapılmıyormuş. Öyle bir imkanları yok. Test olmadığı için Türkiye'nin Almatı konsolosluğundan yardım istedik. Oradaki görevliler sağ olsunlar yazışmalar yapıyorlar. Bizim isteğimiz ambulans uçakla kardeşimin Türkiye'ye getirilmesi. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, Sağlık Bakanımızdan ricamız, istirhamımız budur. Kardeşimi kurtarsınlar. Kardeşim şuan ölümle boğuşuyor, durumu çok kötü" dedi.

 

 

“ABİ BENİ KURTARIN DEDİ"

Kardeşi ile telefonla görüştüğünü ifade eden Mehmet Demirel, "Konuşmamız kısa sürdü. Zaten konuşamıyor. Durumu çok ağır. Hareket edemiyor. Nefes alıp vermekte çok zorlanıyor. 'Abi beni kurtarın. Beni Türkiye'ye getirtin' dedi. Kardeşim çok genç. Devlet yetkililerimizden bize yardımcı olmalarını istiyoruz" dedi.