• Dolar
  5.7574
 • Euro
  6.5088
 • G. Altın
  242.66
 • T. Altın
  1603.4

Ticaret merkezlerinde ve AVM’lerdeki mağaza kiralarının TL’ye dönmesi yönüne alınan karar özellikle tekstil sektöründe büyük memnuniyetle karşılandı.

Ticaret merkezlerinde ve AVM’lerdeki mağaza kiralarının TL’ye dönmesi yönüne alınan karar özellikle tekstil sektöründe büyük memnuniyetle karşılandı.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası 3.meslek komitesi temsilcisi Tevfik Özlü, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Ticaret merkezlerinin ve AVM kiralarının TL’ye dönmesiyle birlikte iş adamlarının ve firmaların pazarındaki rekabet gücünün artacağını ve bu rekabetin gücünün vatandaşa ekonomik anlamda fayda sağlayacağını söyledi.                                  

Esnafın işletme gider maliyetlerinin çok yüksek olması ve bunun yanın da dövize endeksli kira ödemesinin gelir gider dengesini büyük ölçüde zorladığını ifade eden Özlü, “Dövizdeki dalgalanmalar döviz ile kiralama yapan esnafımızı uykularını kaçırmakta yarının ne olacağı endişesi ile sıkıntılar yaşamaktaydı. Son yıllarda birçok firma bu sebeplerden dolayı kepenk indirmiş birçok firma ise kepenk indirme safhasına gelmişti. Alınan bu karar bir nebze de olsa esnafımızın iş adamlarımızın en azında ileriye bakış açılarındaki bazı karanlık bulutları kaldıracağını düşünmekteyim.”