• Dolar
  6.8288
 • Euro
  7.5985
 • G. Altın
  379.70
 • T. Altın
  2155.8

Elazığ'da meydana gelen 6.8'lik depremin ardından depremzede vatandaşların yardımına koşan Kızılay, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında yoğun mesai harcıyor.

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından Elazığlı vatandaşların yardımına koşan Türk Kızılay Elazığ Şubesi, şimdi de koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların taleplerini yerine getiriyor.

Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya ve yönetim kurulu üyelerinin koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında vatandaşların ihtiyaçları karşılanmaya devam ediyor.

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından vatandaşların yaralarını sarmak için canla başla çalışan Kızılay gönüllüleri şimdi de koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkamayan ve bu nedenle ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşların yardımına koşuyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşların taleplerinin yerine getirilmesi için Vefa Grubu kurulmuş ve çalışmalar İl Valilikleri koordinesinde başlatılmıştı.

Polis, Jandarma, AFAD ve Kızılay gibi kurumlar yine sahnedeki yerini almış ve belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlarını ulaştırmak için kolları sıvadı. 

Şuanan kadar il genelinde 7 bin 771 talep yerine getirilirken AFAD ve Kızılay gibi kurumlarda ihtiyaç sahibi ailelere ulaşarak ihtiyaçlarını giderdi. 

Kızılay ve AFAD'ın çalışmaları vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.